Կինը երեխաներին դրդել է պարբերաբար ծեծել իր խնամքին հանձնված երեխային (Տեսանյութ) 11/18/2013   14:25  |  Միջազգային լրահոս
Իրկուտսկի բնակչուհի Լյուդմիլա Ռուստամովան ձերբակալվել է իր խնամքին ժամանակավորապես հանձնված չորսամյա աղջնակի նկատմամբ դաժան վերաբերմունքի համար: 28-ամյա կինը սառնասրտորեն հետևել է, թե ինչպես է իր որդի Դիման հարվածներ հասցրել գետնին պառկած աղջնակին:
Քրեական գործի քննության ընթացքում  պարզվել է, որ Իրկուտսկի սեփական տներից մեկում բնակվող ուզբեկստանցիները երեք ամիս շարունակ ծեծի են ենթարկել չորսամյա աղջկան, ում հարազատ մայրը, անհրաժեշտ միգրացիոն փաստաթղթերը ձևակերպելու նպատակով, մեկնել էր Ուզբեկստան՝ ժամանակավորապես աղջկան թողնելով իր եղբոր մոտ:
Կարճ ժամանակ անց հարևանները երեխայի վրա քերծվածքներ և կապտուկներ են նկատել և որոշել հետևել ընտանիքին: Նրանց կողմից արված տեսագրության մեջ հստակ երևում է, որ երեխային դուրս են բերում փողոց և ծեծի ենթարկում:
Այն բանից հետո, երբ տեսագրությունը հայտնվել է իրավապահների ձեռքում, քննիչները պարզել են, որ կասկածյալը երեք անչափահասների մայր է: Ամեն անգամ նա իր երեխաներին ներգրավել է, ըստ կնոջ,  անհնազանդ աղջկան ծեծի միջոցով դաստիարակելու գործում:
Ինչպես «LifeNews»-ին հայտնել են իրավապահ մարմիններից, Լյուդմիլա Ռուստամովային մեղադրանք է առաջադրվել «Առողջությանը չարամտորեն միջին ծանրության վնաս պատճառելու» հոդվածով: Քննության վարկածով՝ Ռուստամովան ձեռքերով և ոտքերով հարվածներ է հասցրել աղջնակին, ով իր կենակցի զարմուհին է:
Երեխայի մոտ ախտորոշվել է գանգուղեղային վնասվածք և ձեռքի կոտրվածք: Այժմ աղջիկը գտնվում է մանկական հիվանդանոցում: Նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:

Жительница Иркутска натравила своих родных детей на 4-летнего ребенка, находившегося у нее на попечении. Женщина арестована(ВИДЕО) 11/18/2013   14:41  |  Международные новости
Жительница Иркутска Людмила Рустамова арестована за жестокие издевательства над четырехлетним ребенком, за которым ее попросили присмотреть. 28-летняя женщина спокойно наблюдала за тем, как ее маленький сын Дима пинает лежащую на земле девочку, передает портал Life News.
Как удалось выяснить в ходе расследования уголовного дела, уроженцы Узбекистана, проживающие в частном доме в Иркутске, на протяжении трех месяцев избивали четырехлетнюю Люду, которую родная мать на время оставила своему брату.
Вскоре соседи стали замечать ребенка с синяками и ссадинами и решили проследить за семьей. На видеозаписи, которую они сделали в момент наблюдения из окна своего дома, отчетливо видно, что девочку выводят на улицу и начинают пинать.
После того как видеосъемка издевательств попала в правоохранительные органы, следователями было установлено, что у подозреваемой трое малолетних детей. Каждый раз она привлекала их для избиения непослушной девочки, которая, по словам обвиняемой, не поддавалась воспитанию.
Людмиле Рустамовой предъявлено обвинение в совершении преступления по статье «Умышленное причинение средней тяжести вреда здоровью», – сообщил Life News старший помощник руководителя СУ СКР по Иркутской области Владимир Саловаров. – По версии следствия, Рустамова нанесла множественные удары руками и ногами по телу четырехлетней девочки, которая является племянницей ее сожителя. Ребенку причинены черепно-мозговая травма и перелом руки. Сейчас избитая девочка находится в Ивано-Матренинской детской больнице в удовлетворительном состоянии.