Բաց դռների օր` տրանսպորտի և կապի նախարարությունում 11/14/2013   13:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Տաքսիների և տաքսու վարորդների թեման այսուհետև չշահարկելու համար ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունում նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 15:00-17:00-ը, հայտարարվում է բաց դռների օր: Այս ամսին հայտարարել է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության  լրատվական ծառայությունը:
Հայտարարության մեջ մասնավորապես ասվում է, որ այն վարորդները, ովքեր ունեն հարցեր տաքսոմոտորային փոխադրումների բնագավառում օրենսդրական բարեփոխումների վերաբերյալ, հրավիրվում են ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարություն:
Նրանց հուզող բոլոր հարցերին կպատասխանի ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը, նախարարության աշխատակազմի համապատասխան ստորաբաժանումների պատասխանատուները:

Минтранс Армении проведет “день открытых дверей” для водителей такси 11/14/2013 16:38 | Лента новостей
Во избежание отныне спекуляций на тему такси и водителей такси в Министерстве транспорта и связи 15 ноября объявляется днем открытых дверей. Об этом сообщает пресс-служба Министерства транспорта Армении.
В заявлении, в частности, отмечается, что те водители, у которых возникли вопросы касательно законодательных реформ в сфере таксомоторных перевозок, приглашаются в Министерство транспорта и связи РА.
На все волнующие их вопросы ответит министр транспорта и связи Гагик Бегларян и сотрудники, ответственные за работу соответствующих подразделений аппарата ведомства.