«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Միկա ցեմենտ»-ի աշխատակիցը կաթված է ստացել աշխատավարձի՞ պատճառով 11/02/2013   09:57  |  Մամուլ
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Հրազդանի «Միկա ցեմենտ» գործարանի տնօրինությունը հրաժարվել է վճարել իր աշխատակցի 5 ամսվա աշխատավարձը, ինչի հետևանքով 49-ամյա Արմենը հենց գործարանի մոտքի մոտ սրտի կաթվածից մահացել է:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ դեռ 2012թ. նոյեմբեր ամսին իրենք անդրադարձել էին գործարանի գլխավոր տնօրեն Նաիրա Մարտիրոսյանի կողմից 20 բանվորներին աշխատանքից ազատելու թեմային: Նրանք պահանջել էին 4 ամսվա իրենց չստացած աշխատավարձը:
Հրազդանում շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ գործարանի տնօրինությունը, իմանալով կատարվածի մասին, շտապ փոխանցել է մահացած աշխատակցի աշխատավարձը:
Լրագրողը դեպքի մանրամասները փորձել է ճշտել գործարանի գլխավոր ինժեներ Ռազմիկ Ջոռուխյանից, ով հաստատել է աշխատակցի մահվան հանգամանքը, սակայն նշել, որ դա կապ չունի աշխատավարձի հետ: Նա նաև ասել է, որ Արմենը որևէ հարցով իրենց չի դիմել: Ինժեների խոսքով՝ իրենք Արմենին չեն վճարել միայն վերջին ամսվա աշխատավարձը և վերջնահաշվարկը:

“Жоховурд”:Сотрудник “Мика цемент” умер от сердечного приступа из-за невыдачи ему задолженности по зарплате? 11/02/2013   10:49  |  Пресса
Газета “Жоховурд” со ссылкой на свои источники пишет, что вчера дирекция разданского цементного завода “Мика цемент” отказалась выплатить 49-летнему сотруднику завода Армену задолженность по зарплате за 5 месяцев, после чего он скончался от сердечного приступа.
СМИ напоминает, что они еще в ноябре 2012г. обращались к теме увольнения 20 сотрудников компании. Они требовали выдать им задолженность по зарплате за 4 месяца.
Согласно муссируемым в Раздане слухам, дирекция завода, узнав о случившемся, в срочном порядке перечислила заработную плату скончавшегося сотрудника.
Главный инженер завода Размик Джорухян подтвердил смерть сотрудника завода, однако отметил, что произошедшее не связано с зарплатой. Он также заявил, что Армен не обращался к ним по какому-либо вопросу. По словам инженера, они не выплатили Армену только зарплату за прошлый месяц и расчет.