Արմեն Գեւորգյանը կմասնակցի ԵԽ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի 25-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին 10/28/2013   10:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանն այսօր մեկնեց Ստրասբուրգ` մասնակցելու  Եվրոպայի խորհրդի տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի 25-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Կոնգրեսի լիագումար նիստում Ա. Գեւորգյանը ԵԽ Նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության անունից հանդես կգա ելույթով: Ա
Նախատեսվում են նաեւ փոխվարչապետի երկկողմ հանդիպումները Եվրոպայի խորհրդի ղեկավարության, Եվրոպայի խորհրդի տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսում Հայաստանի զեկուցողների, ինչպես նաեւ Եվրոպայի խորհրդի Մարդկանց շահագործման (թրաֆիքինգի) դեմ պայքարի փորձագիտական խմբի ղեկավարների հետ:

Вице-премьер Армении Армен Геворкян примет участие в работе 25-ой сессии Конгресса местных и региональных властей СЕ 10/28/2013   11:08  |  Лента новостей
Вице-премьер РА, министр территориального управления Армен Геворкян сегодня отбыл в Страсбург для участия в работе 25-ой сессии Конгресса местных и региональных властей СЕ.
Как передает пресс-служба Министерства территориального управления РА, в ходе пленарного заседания сессии А. Геворкян выступит с речью от имени председательства Армении в СЕ в Комитете министров.
Запланированы также двусторонние встречи вице-премьера с руководством Совета Европы, докладчиками Армении в конгрессе местных и региональных властей Совета Европы, а также руководителями экспертной группы СЕ по борьбе с эксплуатацией людей(трафикинг) .