Ոստիկանությունը հաստատում է, որ թմրամիջոց պահելու կասկածանքով բերման են ենթարկել 08/30/2013   10:42  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ոստիկանությունն այսօր պաշտոնապես հաստատեց, որ երեկ երկու անձ բերման է ենթարկվել թմրամիջոցներ պահելու և օգտագործելու կասկածանքով՝ հստակեցնելով, որ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել Մոսկովյան 31 հասցեից։
ՀՀ ոստիկանության  հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից չանձնավորեցին և չհրապարակեցին բերման ենթարկված անձանց տվյալները, սակայն երկու անձի բերման ենթարկվելու մասին լուրը տրամադրեցին ի պատասխան «Փաստինֆո»-ի հարցման՝ խնդրելով ճշտել մեր ունեցած տեղեկություններն այն մասին, որ օգոստոսի 29-ին թմրամիջոց պահելու և օգտագործելու կասկածանքով բերման է ենթարկվել ՀՀ նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի որդին և նրա ընկերը։
«Փաստինֆ»-ն  երեկ հայտնել էր, որ թմրամիջոցներ օգտագործելու կասկածանքով Կենտրոնի ոստիկանությունը բերման է ենթարկել ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանի որդուն՝ Արա Օսկանյանին՝ ընկերոջ հետ միասին։ «Փաստինֆո»-ի  տեղեկություններով՝ Օսկանյանի մոտ ոչինչ չի հայտնաբերվել, փոխարենն ընկերոջ՝ ոմն Վահագի մոտ հեռախոսի գրպանիկից թափվել է ինչ-որ փոշի, որի ծագումնաբանությունը պարզելու համար նշանակվել է փորձաքննություն։

Полиция Армении подтвердила информацию о приводе по подозрению в хранении и употреблении наркотиков 2 лиц 08/30/2013   11:09  |  Актуальная тема
Полиция сегодня официально подтвердила информацию о приводе по подозрению в хранении и употреблении наркотиков 2 лиц. Полиция уточняет, что граждане были подвергнуты приводу с улицы Московяна N31.
Управление информации и по связям с общественностью Полиции РА не назвало имен и не обнародовало данные подвергнутых приводу лиц, однако предоставило информацию в ответ на запрос “Фактинфо”, согласно которому информагентство просило уточнить имеющиеся у издания сведения о том, что 29 августа по подозрению в хранении и употреблении наркотиков был подвергнут приводу сын бывшего главы внешнеполитического ведомства Армении Вардана Осканяна Ара Осканян и его друг.
Вчера ИА “ФактИнфо” сообщало, что сотрудники Центрального отдела Полиции по подозрению в хранении и употреблении наркотиков подвергли приводу сына бывшего главы внешнеполитического ведомства Армении Вардана Осканяна Ара Осканяна и его друга. По сведениям “ФактИнфо”, у Осканяна ничего не обнаружили, однако с чехла телефона его друга, некого Ваага, посыпался порошок неизвестного происхождения. Назначена экспертиза.