Գարաժում հայտնաբերվել են գերված 4 տղամարդ 07/20/2013   12:44  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ-ի  Տեխաս նահանգում  գարաժում հայտնաբերվել են 4 տղամարդիկ, ովքեր ոստիկաններին ասել են, որ իրենց այդտեղ պահել են որպես գերի:
Գերի տղամարդիկ հայտնել են, որ  խոստանալով ուտելիք և ծխախոտ՝  իրենց խաբել են և ձեռքերից վերցրել են  սոցիալական նպաստառուի  և թոշակառուի վկայականները:
Դեռևս պարզված չէ, թե որքան ժամանակ են այդ մարդիկ անցկացրել  գերության մեջ: BBC-ն հաղորդում է, որ հավանաբար նրանցից մեկին փակի տակ են պահել 10 տարի: Ոստիկանության տվյալներով գարաժի բնակիչների տարիքը տատանվում է 55-80-ի սահմաններում: Ավելի վաղ այս նույն տեղում, բայց տան մեջ հայտնաբերվել էին 4 կին, որոնք, ըստ պաշտոնյաների հաղորդման, տառապել են թուլամտությամբ:
Այն մասին, որ գարաժում մարդիկ կան, հայտնել են հարևանները: Այս դեպքի կապակցությամբ ձերբակալվել է մի մարդ:

В американском штате Техас четырех пожилых мужчин держали в плену в гараже 07/20/2013   13:32  |  Международные новости
В американском штате Техас в одном из гаражей были обнаружены четверо пожилых мужчин, которые сообщили полиции, что их держали в плену, передает агентство BBC.
По словам обитателей гаража, их обманули: пообещав еду и сигареты, у них отобрали удостоверения, по которым они получали социальные пособия и пенсию.
Пока не установлено, сколько времени они провели в плену: предположительно одного из четырех продержали взаперти около десяти лет. По данным полиции, обитателям гаража - от 55 до 80 лет. Ранее в доме были обнаружены четыре женщины, которые, как сообщают официальные лица, вероятно, страдают слабоумием.
О том, что в гараже находятся люди, сообщили в полицию соседи. Один человек был задержан для допроса в связи с эти инцидентом, пишет BBC.