Դպրոցի նախկին տնօրեն. Աշխատանքից ազատել են ընտրությունների ժամանակ վատ աշխատելու պատճառով 07/05/2013   13:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Խնդրում եմ  իշխանություններին,  պետական կառույցներին չկպնել և իմ ասածները թող որևէ քաղաքական կուսակցություն չօգտագործի դիվիդենտներ շահելու համար»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց  ՀՀԿ-ական Արմավիրի մարզի Դաշտ գյուղի դպրոցի նախկին տնօրեն Գնել Ռոստոմյանը:
Վերջինս աշխատանքից ազատվել է սույն թվականի հուլիսի 24-ին, իսկ մինչև այդ՝ շուրջ 9 տարի, աշխատել է  որպես դպրոցի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար։ Ըստ նրա, պաշտոնակատար է նշանակվել 2004թ.-ին և անցած տարիների ընթացքում կարողացել է ավերակ դպրոցը վերանորոգել՝ բերելով նորմալ վիճակի։
«Դպրոցի տնօրեն ընտրելու համար բազմաթիվ անգամ  խորհրդի նիստ է հրավիրվել, բայց ոչ մի անգամ այդ նիստերը այդպես էլ չեն կայացել»,-նշեց նախկին տնօրենը՝ տեղեկացնելով,որ խորհրդի նիստերի նախագահը եղել է գյուղապետը, ով, ըստ Գնել Ռոստոմյանի,տկարամիտ մի անձնավորություն է,ով համագործակցում է մարզպետի հետ:
Ներկայացնելով աշխատանքից իրեն ազատելու պատճառները՝ բանախոսը նշեց, թե մարզպետը և գյուղապետը կարծում  են, որ ինքը վատ է աշխատել նախորդ տարի տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ և հայտարարեց, որ ՀՀԿ-ական է, հավատարիմ իր կուսակցությանը և չէր կարող  վատ աշխատել:
Դպրոցի ներկայիս տնօրեն Սուսաննա Նազարյանը ևս ժամանակավոր պաշտոնակատար է։ Չնայած աշխատանքից ազատելու որոշման հետ համամիտ չլինելուն, այդուհանդերձ, Գ.Ռոստոմյանը հայտարարեց, որ չի պատրաստվում  դատի տալ, քանի որ «մարզպետի և գյուղապետի ձեռքը բավականին երկար է, և չի բացառվում, որ իրեն մի շարք խնդիրների առաջ կանգնեցնեն»:
Դիմելով Նախագահին՝ նախկին տնօրենը  խնդրում է իրեն մի փոքր անկյուն տրամադրել՝ Արմավիրի  մարզից և այդ միջավայրից հեռանալու համար։ «Հայրենիքն իմն է,բայց երկիրը՝ ոչ»,- վրդոհված ասաց Դաշտ գյուղի դպրոցի նախկին տնօրենը:

Экс-директор школы села Дашт Армавирской области Армении заявил, что его уволили с поста из-за того, что он "плохо работал" в ходе парламентской кампании 2012 07/05/2013   15:31  |  Лента новостей
Я бы попросил не склонять имя властей и государственных структур, и пусть никто не использует мои высказывания, чтобы заработать на этом дивиденды”, - сегодня в ходе встречи с журналистами заявил член РПА, бывший директор школы села Дашт Армавирской области Армении Гнел Ростомян. Он был освобожден с поста директора школы 24 июля сего года, а до этого около 9 лет проработал в качестве временно исполняющего обязанности директора школы. По его словам, он был назначен врио в 2004г. и в течение минувших лет сумел реконструировать обратившуюся уже в руины школу и привести его в божеский вид.
С целью назначения директора школы неоднократно созывались заседания совета, однако ни разу эти заседания не проводились”, - отметил экс-директор, сообщив, что председателем заседаний Совета был глава сельской общины, который, по словам Гнела Ростомяна, “весьма тупговат на ум и который сотрудничает с губернатором”.
Представляя причины своей отставки, экс-директор отметил, что губернатор и сельский староста думают, что он плохо поработал в ходе парламентских выборов, состоявшихся в прошлом году, и заявил, что он член РПА, предан своей партии и не мог работать плохо.
Нынешний директор школы Сусанна Назарян также является временно исполняющей обязанности директора. Несмотря на то, что Г. Ростомян не согласен с увольнением, он заявил, что не собирается подавать в суд, поскольку “руки губернатора и сельского старосты довольно-таки длинные и не исключено, что его поставят перед проблемами”.
Обращаясь к президенту, бывший директор просит его предоставить ему небольшой угол, чтобы уйти из Армавирской области. Родина моя, но не страна”, - заявил возмущенно бывший директор школы села Дашт.