Մի քաղաքացի դյուրավառ հեղուկով շիշ է նետել Գլխավոր դատախազության շենքի ուղղությամբ (Լրացված) 07/05/2013   00:20  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ժամը 23:00-ի սահմաններում մի քաղացի դյուրավառ հեղուկով լցված շիշ է նետել ՀՀ Գլխավոր դատախազության վարչական շենքի ուղղությամբ:
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում այս տեղեկությունները հաստատեց ԳԴ խորհրդական Սոնա Տռուզյանը՝ հավելելով, որ քաղաքացին դյուրավառ հեղուկով շիշը ներս է նետել առաջին հարկի աշխատասենյակներից մեկի պատուհանից: Բարեբախտաբար, ոչ ոք չի տուժել:
«Մինչև հրշեջների ժամանումը՝ տեղի ուժերով շատ արագ հրդեհը մարվել է, լուրջ վնասներ չկան»,- ասաց Սոնա Տռուզյանը՝ միաժամանակ հավելելով, որ չեն վնասվել նաեւ աշխատասենյակում պահվող փաստաթղթերը:
Պարզվել է, որ դյուրավառ հեղուկով շիշը նետել  է  51-ամյա Խաչատուր Ղալեչյանը:  Նա դեպքի վայրից բերման է ենթարկվել ոստիկանության բաժին: Կատարվում է քննություն:
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով՝ սա Խ.Ղալեչյանի առաջին նմանատիպ գործողությունը չէ: Նա նախկինում այդօրինակ փորձ է կատարել Հանրապետության հրապարակում եւ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի մոտ: Նման գործողությունների առիթ է հանդիսացել քաղաքացիաիրավական վեճը, որը քննվել է դատական ատյաններում:

В здание Генеральной прокуратуры Армении бросили “коктейль Молотова” (дополнено) 07/05/2013   00:59  |  Актуальная тема
В районе 23.00 неизвестный бросил бутылку с зажигательной смесью в направлении административного здания Генпрокуратуры Армении.
В беседе с корреспондентом “ФактИнфо” советник генпрокурора РА Сона Трузян сообщила, что бутылка с зажигательной смесью была брошена в расположенный на первом этаже рабочий кабинет. “К счастью, никто не пострадал. Огонь удалось быстро потушить, никакого серьезного ущерба не нанесено”, - прокомментировала С. Трузян.
Выяснилось, что “коктейль Молотова” бросил 51-летний Хачатур Галечян. Он был подвергнут приводу с места происшествия в полицейский отдел. Ведется следствие.
По имеющимся у “ФактИнфо” сведениям, Х. Галечян неоднократно прибегал к подобным действиям. Ранее он совершил аналогичную попытку на Площади Республики и возле здания ереванского офиса ОБСЕ. Поводом для подобных действий стал судебный спор.
20:02 19/12/2012  |  Лента новостейЗаявление Левона Зурабяна и Вардана Осканяна направлено в Специальную следственную службу
13:13 19/12/2012  |  Актуальная темаТрехсторонний меморандум будет способствовать формированию антикоррупционной культуры у госслужащих