«ՀՐԱՊԱՐԱԿ»: «Ինքնասպան է եղել 16-ամյա աղջիկ» 07/03/2013   10:06  |  Մամուլ
Թերթը գրում է, որ այսօր առավոտյան Սպիտակի տարածաշրջանի Լուսաղբյուր  գյուղում կախվելու միջոցով ինքնասպան  է եղել 16-ամյա մի աղջիկ:
Այս լուրը հաստատել է նաև համայնքի ղեկավար Մանվել Խաչատրյանը:
Ինքնասպան եղած աղջկան` 1997թ. ծնված Արմինե  Մկոյանին, կախված վիճակում գտել է մայրը` հարևանությամբ գտնվող  տանը, որը ծառայել է որպես պահեստ:
Ինչպես գրում է թերթը, ընտանիքն ապահովված է. հայրը ՌԴ-ում է, իսկ մայրն աշխատում է «Հայռուսգազարդ»-ի գրասենյակում:
Ըստ համագյուղացիների և դասընկերների` աղջիկն աշխույժ և շփվող է եղել :
Թերթի տեղեկացմամբ` համագյուղացիները, դպրոցի տնօրենը, դասղեկը չունեն որևէ վարկած, համաձայն որի` 16-ամյա սիրունատես աղջիկը կարող էր նման քայլի գնալ:

“Грапарак”: “В одном из сел Спитакского района Армении свела счеты с жизнью 16-летняя девушка” 07/03/2013   12:25  |  Пресса
Газета пишет, что сегодня в селе Лусахбюр Спитакского района повесилась 16-летняя девушка.
Эту информацию подтвердил руководитель сельской администрации Манвел Хачатрян.
Свела счеты с жизнью – Армине Мкоян 1997 г.р. Мать обнаружила тело своей повесившейся дочери в находящемся по соседству доме, который служил в качестве склада.
Как пишет газета, семья не испытывала материальных трудностей: отец находится на заработках в России, а мать работает в офисе компании “АрмРосгазпром”.
По словам односельчан и одноклассников, девушка была по нраву живой и общительной.
Газета пишет, что у односельчан, директора школы, классного руководителя нет ни одной версией, согласно которой 16-летняя девушка приятной наружности могла бы пойти на этот шаг.