Եվս մեկ գնդացիր և մի քանի ինքնաձիգ ու հրացան 06/12/2013   11:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 11-ին, ժամը 09.15-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել Մյասնիկյան գյուղի մի բնակիչ և հայտնել, որ Դալարիկ գյուղի աղբանոցում ինքնաձիգ է գտել:
Մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրից հայտնաբերել է 1975 թ. արտադրության «ՍՎԴ» տիպի հրացան` առանց օպտիկական սարքի և պահունակի:
Նույն օրը, ժամը 14.55-ին, նշված աղբանոցում ստուգումներ կատարելիս ոստիկանության ծառայողները հայտնաբերել են նաև 1974 թ. արտադրության «ՊԿ» տիպի գնդացիր` առանց պահունակի:
Նույն օրը երեկոյան, ժամը 19.50-ին, ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողները զենք-զինամթերք պահելու և կրելու կասկածանքով Սարդարապատ գյուղի դաշտից բերման են ենթարկել 1960 թ. ծնված Քաջիկ Ս.-ին, որի մոտ հայտնաբերվել է 16 մմ տրամաչափի մեկփողանի, առանց համապատասխան թույլտվության որսորդական հրացան:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նույն օրը, ժամը 20.00-ին, ոստիկանության ծառայողները նույն գյուղի դաշտից բերման են ենթարկել 1981 թ. ծնված Ժորա Ս.-ին, որի մոտից հայտնաբերվել է 16 մմ տրամաչափի մեկփողանի, առանց համապատասխան թույլտվության որսորդական հրացան:

В одном из сел Армавирской области Армении обнаружены оружия и боеприпасы 06/12/2013   11:38  |  Лента новостей
11 июня в 09.15 житель села Мясникян позвонил в столичный центр оперативного управления Полиции и сообщил, что в мусорном контейнере в селе Даларик обнаружил автомат.
Выехавшая на место происшествия оперативная группа обнаружила ружье марки “МВД” 1975 года производства без оптического устройства и обоймы.
В тот же день в 14.55 при проверке в указанном мусорном контейнере сотрудники полиции обнаружили пулемет марки “ПК” без обоймы.
В тот же день вечером в 19.50 сотрудники Армавирского отдела полиции по подозрению в хранении и ношении оружия и боеприпасов задержали в поле Кашика С. 1960 года рождения, у которого было найдено одноствольное охотничье ружье калибра 16 мм без соответствующего разрешения.
В Полиции сообщают, что в тот же день в 20.00 сотрудники Полиции задержали в поле того же села Жору С. 1981 г.р., у которого было обнаружено одноствольное охотничье ружье калибра 16 мм без соответствующего разрешения.