Նախկին ոստիկանը` սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի փոխնախարար 06/07/2013   18:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Սամվել Խաչատրյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։
Նրան այդ պաշտոնում այսուհետ կփոխարինի Նազարեթ Մնացականյանը, ով մինչեւ 2011 թվականի նոյեմբերը զբաղեցնում էր ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության 4-րդ վարչության պետի պաշտոնը։
Ժամանակին մամուլում հայտնված տեղեկությունների համաձայն Նազարեթ Մնացականյանը, 4-րդ վարչության պետի տեղակալ Ալեքսանդր Բերոզովսկին և ԿՀԴՊԳՎ պետ Գագիկ Ավետիսյանը կասկածվում էին խոշոր չափի յուրացման մեջ:
Սա սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունում միակ կադրային փոփոխությունը չէ: Հիշեցնենք, երեկ իր դիմումի համաձայն զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել էր նաեւ Սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Վահե Էլոյանը:
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ էլ այսօր Խաժակ Կարայանը նշանակվել է կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալ: Մինչ այդ նա կադաստրի կոմիտեի նախագահի խորհրդականն էր:

Самвела Хачатряна на посту замминистра спорта и по делам молодежи Армении сменит экс-глава 4-го управления ГУБОП Назарет Мнацаканян 06/07/2013   18:49  |  Лента новостей
По решению премьер-министра Тиграна Саркисяна заместитель министра спорта и по делам молодежи Самвел Хачатрян освобожден с занимаемой должности, согласно его заявлению.
Его на посту сменит Назарет Мнацаканян, который до ноября 2011г. занимал должность начальника четвертого управления Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции РА.
В свое время в прессе муссировалась информация, согласно которой Назарет Мнацаканян, заместитель начальника четвертого управления Александр Березовский и начальник Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции РА Гагик Аветисян подозревались в присвоении в особом крупном размере.
Это не единственное кадровое изменение в Министерстве спорта и по делам молодежи. Напомним, руководитель аппарата Министерства спорта и по делам молодежи Ваге Элоян вчера был освобожден с занимаемой должности, согласно его заявлению.
Еще одним решением премьер-министра Армении сегодня Хажак Караян был назначен заместителем председателя Государственного кадастра недвижимости при Правительстве РА. До этого он занимал пост советника главы комитета кадастра.