Առաջիկա օրերին հանրապետության տարածքում դարձյալ անձրև է սպասվում 06/03/2013   17:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 3-ին, 7-ին, 8-ին` երեկոյան ժամերին հատկապես Շիրակի, Լոռիի և Տավուշի մարզերում սպասվում են ամպրոպային բնույթի անձրևներ, հնարավոր է նաև կարկուտ:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկացմամբ՝ հունիսի 4-6-ը գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին հյուսիսային շրջաններում, 7-ին, 8-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Քամին` արևմտյան 2-7մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանը 7-ի ցերեկը և 8-ի գիշերը կնվազի 2-3 աստիճանով:
Մայրաքաղաքում հունիսի 4-6-ը երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է, 7-ին, 8-ին գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ:

В ближайшие дни осадки в Армении продолжатся. В некоторых областях республики возможен град 06/03/2013 18:25 | Лента новостей
3, 7 и 8 июня особенно в вечерние часы в Ширакской, Тавушкой и Лорийской областях ожидаются дожди с грозой. Возможен град.
По сообщениям МЧС Армении, 4-6 июня в первой половине ночи и во второй половине дня в северных районах республики, а также 7, 8 июня в большинстве областей Армении ожидается кратковременный дождь с грозой. Ветер западный – 2-7м/сек. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.
4-6 июня в столице в вечерние часы возможна гроза. Дождь маловероятен. 7 и 8 июня в первой половине ночи и во второй половине дня ожидается кратковременный дождь и гроза. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.