Սառնարանում սպանված երկու երեխաների մայրը ծննդաբերել է տարբեր տարիների 05/21/2013   17:53  |  Միջազգային լրահոս
Այսօր ռուսական լրատվամիջոցները հաղորդել են, որ երկու նորածիններին սառնարանում սպանած 30-ամյա Իրինա Տիմոշենկոն իր տղաներին ծննդաբերել է ոչ թե միևնույն օրը, այլ տարբեր տարիների:
Մայիսի 21-ին փորձաքննությամբ պարզվել է, որ Վերխնայա Պիշմա քաղաքի «Ցենտրալնայա» մթերային խանութի սառնարանում հայտնաբերված նորածինները երկվորյակներ չեն: Ինչպես հաղորդում է «Govp.info» կայքը, հղում անելով տարածաշրջանի ՆԳ Պետական վարչության մամլո ծառայությանը, Իրինա Տիմոշենկոն ծննդաբերել է երկու անգամ՝ 2008 և 2010թթ.-երին:
Ոստիկանության քրեական հետախուզության պետ, կապիտան Ա. Պոպովի ասելով Տիմոշենկոն երկու դեպքում էլ գործել է նույն սխեմայով՝ երեխային պահել է սառնարանի մեջ:
Հիշեցնենք, որ երկու նորածին տղաների մարմինները հայտնաբերվել էին ՌԴ Սվերդլովսկի մարզի Վերխնի Պիշմա քաղաքի «Ցենտրալնայա» մթերային խանութի սառնարանում:
Ըստ ոստիկանության ներկայացուցիչների 1983թ.-ին ծնված, Սրեդնեուրալսկում իր մոր հետ բնակվող Իրինա Տիմոշենկոն մինչև 2013թ.-ի ապրիլ ամիսը աշխատել է Վերխնայա Պիշմա քաղաքի «Ցենտրալնայա» մթերային խանութում՝ որպես վաճառող: Նա երեխաներին ծննդաբերել է իր վարձած բնակարանում և սկզբում նրանց պահել է տան սառնարանում, իսկ հետո՝ տեղափոխել խանութ:
Մայիսի 17-ին Իրինա Տիմոշենկոյին առաջադրվեց մեղադրանք ՌԴ քրեական օրենսգրքի «Մոր կողմից նորածին երեխայի սպանությունը» հոդվածի հատկանիշներով: Նա ձերբակալված է, հաղորդում է «vesti.ru»:

Появились новые подробности в шокирующей истории о младенцах, замороженных в морозильной камере гастронома на Урале 05/21/2013 21:11 | Международные новости
“Появились новые подробности в шокирующей истории о младенцах, которые неделю назад были найдены замороженными в холодильнике гастронома "Центральный" в уральском городе Верхняя Пышма.”, - сообщает vesti.ru.
Ранее сообщалось, что дети, пол которых сначала из-за глубокого промерзания невозможно было установить, появились на свет в 2008 году. Причем, как говорили эксперты, в морозилку их положили еще живыми.
Правоохранительным органам достаточно быстро удалось найти их мать. Ею оказалась 30-летняя жительница Среднеуральска Ирина Тимошенко. Полиция вышла на ее след в ходе проверки всех нынешних и бывших сотрудников гастронома, которые имели доступ к морозильной камере.
Тимошенко попала под подозрение из-за логотипа магазина Среднеуральска на пакетах, в которые были завернуты тела младенцев: в гастрономе "Центральный" работали лишь две женщины из этого города.
21 мая выяснилось, что новорожденные, замороженные в камере гастронома, не были двойней. Как сообщает уральский новостной портал Govp.info со ссылкой на пресс-службу районного отделения ГУВД, Ирина Тимошенко рожала дважды: в 2008-м и 2010 годах. Это установила судебно-медицинская экспертиза.
В пресс-службе районного отделения ГУВД сообщили, ссылаясь на начальника уголовного розыска капитана полиции А.С. Попова, что Ирина Тимошенко действительно рожала дважды: в 2008-м и в 2010 году, и оба раза действовала по одной схеме: прятала ребенка в холодильнике, после чего относила на место своей работы", – передает vesti.ru со ссылкой на местных журналистов.
17 мая Ирину Тимошенко заключили под стражу, ей было предъявлено обвинение по двум эпизодам преступлений, предусмотренных статьей 106 УК РФ ("Убийство матерью новорожденного").