Աղվան Վարդանյանը թանկարժեք գույքի սիրահար է 04/23/2013   11:28  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի ավագանու մայիսի 5-ի ընտրություններին գրանցված 7 քաղաքական ուժերից ՀՅԴ-ն միակն է, որի ընտրական ցուցակի առաջին եռյակը ներկայացնում է կուսակցության ղեկավար կազմը՝ ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչն ու երկու փոխներկայացուցիչները:
Նրանք, դատելով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից «Փաստինֆո»-ին տրամադրած թեկնածուների գույքի և եկամուտների հայտարարագրերից, ունեցվածքի հարցում ունեն ընդհանրություններ. ունեն մեկական բնակարան, դրամական միջոցներ, չունեն շարժական գույք, արժեթղթեր և այլ ներդրումներ:
Ընտրական ցուցակը գլխավորող ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ի ներկայացուցիչ, Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար, 53-ամյա Արմեն Ռուստամյանը որպես սեփականություն հայտարարագրել է բնակարան Երևանում՝ 96 ք.մ մակերեսով:
Ա.Ռուստամյանի տարեկան եկամուտները գոյացել են ԱԺ-ից ստացած 3 մլն 350 հազար դրամ աշխատավարձից և «Առեքսիմբանկից» ստացած 150 հազար դրամ ավանդի տոկոսից:
ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ի ներկայացուցիչը հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ ունեցել է 15 մլն դրամ, 10 հազար ԱՄՆ դոլար և 2 հազար եվրո:
ՀՅԴ ցուցակի երկրորդ հորիզոնականը զբաղեցնող ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ի փոխներկայացուցիչ, ԱԺ-ի ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար, 54-ամյա Աղվան Վարդանյանը հայտարարագրել է որպես միանձնյա սեփականություն բնակարան Երևանում՝ 79 ք.մ մակերեսով:
Ա.Վարդանյանի տարեկան եկամուտները գոյացել են ԱԺ-ից ստացած 2 մլն 760 հազար 980 դրամ աշխատավարձից:
ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ի փոխներկայացուցիչ, նախկին սոցապնախարարը հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ ունեցել է 2 մլն դրամ և 5 հազար ԱՄՆ դոլար:
Ի տարբերություն իր երկու կուսակիցների, նա հայտարարագրել է նաև թանկարժեք գույք՝ 20-25 մլն դրամ արժողությամբ գեղանկարներ:
Ցուցակի երրորդ հորիզոնականը զբաղեցնող ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ի փոխներկայացուցիչ, ներկայումս ոչ մի տեղ չաշխատող, 39-ամյա Արսեն Համբարձումյանը հայտարարագրել է որպես ընդհանուր համատեղ սեփականություն բնակարան Երևանում՝ 73,4 ք.մ մակերեսով:
Ա.Համբարձումյանը հայտարարագիրը ներկայացնելու օրվա դրությամբ ունեցել է 650 հազար դրամ, 8 հազար ԱՄՆ դոլար և 1200 եվրո:

Дашнак Агван Варданян – большой поклонник живописи – декларации о доходах и имуществе 04/23/2013   11:52  |  Актуальная тема
АРФ “Дашнакцутюн” – единственная из 7 политических сил, зарегистрированных для участия в выборах в Совет старейшин Еревана, в первую тройку избирательного списка которой входят представители руководящего состава партии: представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн” и два вице-представителя.
Они, судя по предоставленной ЦИК агентству “Фактинфо” декларации о доходах и имуществе, во многом схожи, что касается имеющегося у них состояния: Все трое дашнаков являются владельцами одной квартиры, денежных средств, не имеют движимого имущества, ценных бумаг и инвестиций.
Представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн”, возглавляющий избирательный список партии, руководитель парламентской фракции АРФ “Дашнакцутюн”, 53-летний Армен Рустамян в качестве собственности задекларировал квартиру Ереване площадью 96 кв.м.в.
Источником годового дохода Рустамяна, который составил 3 млн. 350 ты. драмов, является заработная плата в НС и процентный доход по вкладам в “Арексимбанке”.
По состоянию на момент предъявления декларации представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн” имел 15 млн. драмов, 10 тыс. долларов и 2 тыс. евро.
Вице-представитель Верховного органа АРФД, занимающий вторую строчку в избирательном списке партии, секретарь парламентской фракции АРФ “Дашнакцутюн”, 54-летний Агван Варданян задекларировал квартиру площадью 79 кв.м, которой он владеет единолично.
Годовой доход А. Варданяна составил 2 млн. 760 тыс. 980 драмов. Источником этих денег является заработная плата.
Вице-представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн”, бывший министр соцобеспечения на момент предъявления декларации являлся обладателем 2 млн. драмов и 5 тыс. долларов.
В отличие от двух однопартийцев, он задекларировал дорогое имущество: картины стоимостью 20-25 млн. драмов.
Вице –представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн”, занимающий третью строчку избирательного списка партии, ныне безработный, 39-летний Арсен Амбарцумян задекларировал квартиру площадью 73.4 кв.м., которой он владеет на правах совместной собственности. ”