Ընդդեմ ապատեղեկատվության 04/17/2013   13:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանությունը քիչ առաջ հաղորդագրություն է տարածել բարձրաստիճան ոստիկանների կողմից ստեղծված ու ղեկավարվող ինչ-որ ֆինանսական բուրգի բացահայտման մասին շրջանառվող լուրերի վերաբերյալ:
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթն արդեն մի քանի օր լուրեր է տարածում բարձրաստիճան ոստիկանների կողմից ստեղծված ու ղեկավարվող ինչ-որ ֆինանսական բուրգի բացահայտման մասին:
Ոստիկանությունը նման ինֆորմացիայի չի տիրապետում և տեղեկատվություն ունեցողներին առաջարկում է տրամադրել իրենց ձեռքի տակ ունեցած բոլոր տվյալները:
Հավաստիացնում ենք, որ գործին պատշաճ ընթացք կտրվի, և հասարակությունը մեկ անգամ ևս կհամոզվի, որ ոստիկանությունը լիարժեք կատարում է օրենքով նախատեսված իր խնդիրները:
Ինչ վերաբերում է ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետ Ներսես Նազարյանին զբաղեցրած պաշտոնից ազատելուն, ինչը այս օրերին լայնորեն քննարկվում է զանգվածային լրատվամիջոցներում, ապա ասենք, որ դա աշխատանքային մոտեցում է և լիովին տեղավորվում է ոստիկանության բարեփոխումների տրամաբանության և կադրային քաղաքականության շրջանակներում:
Ոստիկանության համար սկզբունքային է ծառայության և բիզնեսի համատեղման բացառումը, այսպես ասած՝ սերտաճումը հասարակության որոշակի շերտերի հետ, ինչը անխուսափելի է նույն տեղում տևական աշխատանքի դեպքում ու բացասաբար է ազդում օպերատիվ իրավիճակի և ծառայողական գործունեության արդյունքների վրա:
Տվյալ դեպքում, մեր ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ Երևան քաղաքի կայազորի աշխատանքի արդյունավետությունը նվազել է, ինչն անթույլատրելի է, և պետք է անհապաղ միջոցներ ձեռնարկվեին իրավիճակը շտկելու համար:
Ոստիկանությունը կարևորում է իր առաքելության լիարժեք իրականացումը, իսկ մնացածն անհիմն և անիմաստ խոսակցություններ են»:

Полиция Армении отреагировала на муссируемые в прессе сведения о разоблачении некой финансовой пирамиды, созданной высокопоставленными полицейскими 04/17/2013   13:49  |  Лента новостей
Немногим ранее Полиция распространила заявление  относительно муссируемых в прессе сведений о разоблачении какой-то финансовой пирамиды, созданных и руководимой высокопоставленными полицейскими.
В сообщении, в частности, говорится:
Газета “Айкакан Жаманка” уже на протяжении нескольких дней распространяет информацию о разоблачении какой-то финансовой пирамиды, созданной и руководимой высокопоставленными сотрудниками Полиции.
Полиция не располагает подобными сведениями и тем, кто владеет этой информацией, Полиция предлагает предоставить ей имеющиеся у них под рукой данные.
Уверяем Вас, что делу будет дан надлежащий ход, и общество в очередной раз убедится в том, что Полиция полностью выполняет все предусмотренные законом обязанности.
Что касается широко обсуждаемого в эти дни в СМИ отстранения начальника Управления полиции г. Ереван Нерсеса Назаряна от занимаемой должности, то отметим, что оно имело место быть в рамках осуществляемых в Полиции реформ и кадровой политики.
Для Полиции является принципиальной задачей исключить совмещение службы и бизнеса, так называемое сращение  с некоторыми слоями общества, что неизбежно в случае долгого пребывания на одном посту и негативно сказывается на оперативной ситуации и результатах служебной деятельности.
В данном случае наши исследования показали, что результативность работы  ереванского гарнизона снизилась, что недопустимо, посему необходимо немедленно предпринять меры, направленные на урегулирование сложившейся ситуации.
Полиция Армении придает важное значение полноценной реализации своей миссии, а все остальное лишь бессмысленная и праздная болтовня.