Հունվար ամսին մեկնածների թիվը 7 հազարով գերազանցել է ժամանածների թվին 02/15/2013   19:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
2013թ.-ի հունվար ամսին միջազգային ուղևորահոսքերի բացասական մնացորդը նախորդ տարվա հունվար ամսվա  համեմատ աճել է 2,8 հազարով և կազմել -7 հազար մարդ: Այսինքն` ընթացիկ տարվա առաջին ամսվա ընթացքում հանրապետությունից մեկնածների թիվը գերազանցել է հանրապետություն ժամանածների թվին 7 հազարով:
Այս մասին, մասնավորապես, վկայում է ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության տրամադրած միջազգային ուղևորափոխադրումների վերաբերյալ տվյալների հիման վրա ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության Միգրացիոն պետական ծառայության կողմից կատարված ընթացիկ միգրացիոն իրավիճակի վերլուծությունը:
Ըստ այդմ, ընթացիկ տարվա առաջին ամսին Հայաստանից մեկնել է 138 հազար 353 մարդ, ժամանել` 131 հազար 351-ը: Ընդ որում` ավտոմոբիլային տրանսպորտով ուղևորափոխադրումների սալդոն, ի տարբերություն օդային և երկաթուղային ուղևորափոխադրումների, հունվարին դրական է և կազմել է 1 հազար 758 մարդ: Օդային և երկաթուղային տրանսպորտով ուղևորափոխադրումների սալդոն համապատասխանաբար կազմել է -8 հազար 739 և -21 մարդ:
2013թ. հունվար ամսին ուղևորահոսքերի ընդհանուր ծավալը նախորդ տարվա նույն  ժամանակահատվածի  համեմատ  ավելացել է  14,1  հազար  մարդով  կամ  5,5%-ով և կազմել 269,7 հազար մարդ:
Օդային տրանսպորտով սահմանը հատած ուղևորների տեսակարար կշիռը ուղևորափոխադրումների ընդհանուր ծավալում կազմել է 44,4%:

В январе число покинувших республику превысило число прибывших в страну на 7 тыс. человек 02/15/2013 20:58 | Лента новостей
В 2013г. негативное сальдо международных пассажиропотоков по сравнению с январем прошлого года выросло на 2.3тыс. и составило 7 тыс. человек, то есть число уехавших в РА за первый месяц текущего года превысило число приехавших в Армению на 7 тыс.человек.
Согласно данным Государственной миграционной службы Министерства транспорта и связи РА ,в первый месяц текущего года Армению покинуло 138 тыс.353 человека, прибыло в страну – 131 тыс. 351 человек. В январе сальдо автомобильных пассажироперевозок в отличие от железнодорожных и воздушно- транспортных пассажироперевозок –положительное и составило 758 человек. Сальдо железнодорожных и воздушно- транспортных пассажироперевозок соответственно составило 8 тыс. 739 и 21 человек.
Общий объем пассажиропотока за январь 2013г. по сравнению с тем же периодом прошлого года увеличился на 14.1 тыс. человек или 5.5 % и составил 269.7 тыс. человек.
Удельный вес пассажиров, покинувших Республику на воздушном транспорте, в общем объеме пассажироперевозок составил 44.4%.