Նշանակվել է դատաքիմիական փորձաքննություն 02/06/2013   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 5-ին, ժամը 19.30-ին, ոստիկանության Գյումրիի բաժնի ծառայողները, թմրանյութ պատրաստելու կասկածանքով, Գյումրիի Ղանդիլյան փողոցում գտնվող մի կիսաքանդ շինության մոտից բերման են ենթարկել 1968 թ. ծնված, նախկինում դատված Մարտին Ե.-ին: Խուզարկությամբ նրա մոտից հայտնաբերվել է տարա` անգույն լուծույթով` սպիտակավուն նստվածքով, ներարկիչներ ու յոդի սրվակներ:
Մարտին Ե.-ն հայտնել է, որ ինքը թմրամոլ է, իսկ հայտնաբերվածը դեղահաբերից պատրաստված թմրանյութ է, որը պատրաստել է ներարկման միջոցով օգտագործելու համար:
Ոստիկանությունից տեղեկացնում են, որ նշանակվել է դատաքիմիական փորձաքննություն:  Կատարվում է հետաքննություն:

В Гюмри задержали наркомана, собственноручно изготовлявшего запретное зелье 02/06/2013   12:01  |  Лента новостей
Пятого февраляна в 19.30 по подозрению в изготовлении наркотиков сотрудники Гюмрийской полиции возле полуразрушенного строения, расположенного по адресу г. Гюмри ул. Хандиляна, задержали и подвергли приводу ранее судимого Мартина Е. 1968 года рождения. В ходе личного досмотра у него была обнаружена тара с бесцветной жидкостью и беловатым осадком, шприцы и склянки с йодом.
Мартин Е. сообщил, что он наркоман, а обнаруженное – наркотик, изготовленный из таблеток, содержащих наркотические вещества. Изготовленное предназначалась для парентерального употребления.