Շմոլ գազի արտահոսք 01/25/2013   12:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 24-ին, ժամը 21.30-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Անիի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «շմոլ գազի թունավորում» ախտորոշմամբ բուժօգնության են տեղափոխվել Մարալիկ քաղաքի բնակիչներ` 1959 թ. ծնված Սուսաննա, 2010 թ. ծնված Սոնա և 2003 թ. ծնված Սուսաննա Հ.-երը:
Պարզվել է, որ նրանք թունավորվել են տան լոգարանում տեղադրված ջրատաքացուցիչից շմոլ գազի արտահոսքի հետևանքով:
Թունավորվել է ինքնաշեն գազի վառարանից արտահոսած շմոլ գազից
Հունվարի 24-ին, ժամը 08.50-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Մարտունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «շմոլ գազի թունավորում» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել Ձորագյուղ գյուղի բնակչուհի, 1975 թ. ծնված Լաուրա Հ.-ն:

В Армении за прошедшие сутки угарным газом отравились четыре человека 01/25/2013 12:52 | Лента новостей
24 января в 21.30 в отделение полиции Ани поступило сообщение из больницы о том, что с диагнозом “отравление угарным газом” к ним доставлены жительница г. Маралик Сусанна 1959 года рождения, Сона 2010 года рождения и Сусанна А. 2003 года рождения. Выяснилось, что они отравились вследствие утечки угарного газа из водонагревателя, установленного в ванной комнате. Ведется следствие.
24 января в районе 08.50 в отделение полиции Мартуни поступило сообщение из больницы о том, что с диагнозом “отравление угарным газом” к ним доставлена жительница с. Дзорагюх Лаура А. 1975 года рождения.