ՀՀ ՏՄՊՊՀ-ն ընդդեմ «Լուսակերտի տոհմային թռչնաբուծական ֆաբրիկա»-ի 01/24/2013   17:31  |  Վարչական իրավունք
ՀՀ վարչական դատարանը՝ դատավոր Արծրուն Միրզոյանի նախագահությամբ, հունվարի 29-ին կքննի ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովն ընդդեմ «Լուսակերտի տոհմային թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ՍՊԸ-ի գործը՝ 87.984.824 դրամ տուգանքի գումարն, ինչպես նաև 1.759.697 ՀՀ դրամ նախապես վճարված պետական տուրքի գումարը բռնագանձելու պահանջով:
Դատարանի որոշմամբ, անցյալ տարվա ապրիլի 16-ի որոշմամբ կասեցվել էր վարչական այս գործի վարույթը՝ պատասխանողի ներկայացուցչի միջնորդության հիման վրա:
Պատասխանողը դատարանին հայտնել էր, որ ՀՀ վարչական դատարանի դատավոր Ա. Դարբինյանի վարույթում է գտնվում վարչական գործն` ըստ հայցի «Լուսակերտի տոհմային թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ՍՊԸ-ն ընդդեմ ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի` միջամտող վարչական ակտը վերացնելու պահանջի մասին։ Ըստ կողմի, այդ վարչական գործի ելքը էական է սույն վարչական գործի լուծման համար, ուստի, խնդրել էր կասեցնել վարչական գործի վարույթը մինչև հիշյալ վարչական գործով դատական ակտի կայացումը։

ГКЗЭК судится с ООО “Племенная птицефабрика Лусакерт” 01/24/2013   18:49  |  Административное право
Административный суд под председательством судьи Арцруна Мирзояна 29 января приступит к рассмотрению иска, поданного Государственной комиссией по защите экономической конкуренции против ООО “Племенная птицефабрика Лусакерт” с требованием взыскать сумму штрафа в размере 87.984.824 драмов, а также сумму заведомо уплаченной госпошлины в размере 1.759.697 драмов.
По решению суда от 16.04 2012г. на основании ходатайства представителя ответчика было прекращено производство по данному делу.
Ответчик сообщил суду, что административное дело находится в производстве судьи Административного суда А. Дарбиняна. Иск, поданный ООО “Племенная птицефабрика Лусакерт” против Государственной комиссии по защите экономической конкуренции, содержит требование о прекращении административного акта вмешательства. Согласно стороне, исход того административного дела существенен для вынесения решения по этому административному делу, посему ответчик просил прекратить производство административного дела до вынесения судебного акта по упомянутому административному делу.