Կամրջի տակ հայտնաբերվել է 18 տարեկան երիտասարդի դի 01/03/2013   18:03  |  Քրեական խրոնիկոն
Չնայած տոնական օրերին` արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը շարունակում է ստանալ  չարագուշակ ահազանգեր` տարիքային տարբերի խմբերի ներկայացուցիչների վերաբերյալ:
Այսպես` արտակարգ իրավիճակների նախարարության ինտերնետային էջի տեղեկացմամբ, այսօր` ժամը 14:55-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդանի Կիրճում` Կիևյան կամրջի տակ, նկատվում է երիտասարդի դի: Դեպքի վայր է մեկնել ՃԿԿ ԱԻ արձագանքման խումբը:
Ինչպես տեղեկացնում է ԱԻՆ-ը, պարզվել է, որ ինքնասպանություն գործածը Երևան քաղաքի բնակիչ 1995թ. ծնված Տ. Պետրոսյանն է:
Հայտնաբերվել է 76-ամյա կնոջ դի
Հունվարի 3-ին` ժամը 12:49-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Երևանի Անդրանիկի փողոցի թիվ 22 շենքի 28-րդ բնակարանի բնակիչը չի արձագանքում դռան և հեռախոսի զանգերին, անհրաժեշտ է եղել փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է մեկնել փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ փրկարար ջոկատի հերթապահ խումբը: Ինչպես նաև դեպքի մասին տեղյակ է պահվել «1-03» ծառայության հերթապահները:
Ինչպես տեղեկացնում է ԱԻՆ-ը, փրկարարները դուռը բացել են և հյուրասենյակում հայտնաբերել 1937թ. ծնված Փիրուզա Գինոսյանի դին:

В Ереване под мостом найдено тело 18-летнего юноши 01/03/2013   18:32  |  Криминальная хроника
Несмотря на праздничные дни, МЧС продолжает получать тревожные сигналы. Таким образом, по сообщениям интернет-сайта Министерства чрезвычайных ситуаций, сегодня в районе 14.55 в МЧС поступил сигнал о том, что в Разданском ущелье обнаружен труп молодого человека.
На место происшествия выехала группа реагирования Центра кризисного управления МЧС.
По сведениям МЧС, выяснилось, что самоубийство совершил житель г. Еревана Т. Петросян 1995 года рождения.
Обнаружен труп пожилой женщины
Третьего января в районе 12.49 в МЧС поступил сигнал о том, что житель квартиры по адресу г. Ереван ул. Андраника 22 кв.28 не отзывается на дверные и телефонные звонки. Необходима помощь спасателей. На место происшествия выехала дежурная группа специального отряда спасателей Управления спасательных сил.
Как сообщили в МЧС, спасатели открыли дверь и в гостиной обнаружили труп Пирузы Гиносян 1937 года рождения.