Նոր մանրամասներ կաշառք ստանալու փաստով 12/26/2012   16:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես տեղեկացրել էինք՝ օրերս ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչություն դիմած Մասիս քաղաքի 35-ամյա մի բնակչուհի հայտնել էր, որ ինքը գրանցված է «Փարոս» ծրագրով նպաստառուների ցուցակում և հոկտեմբեր ամսից սկսած այն շարունակելու և նպաստից իրեն չզրկելու համար Արարատի մարզպետարանի աշխատակազմի Մասիս քաղաքի սոցիալական ծառայությունների տարածքային գործակալության առաջատար մասնագետ Արման  Բաղդասարյանն իրենից պահանջել է մեկ ամսվա հասանելիք 35.000 դրամ գումարը որպես կաշառք:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ոստիկանությունից, ձեռնարկված միջոցառումների ընթացքում Ա. Բաղդասարյանը  քաղաքացուհուց Արարատի մարզի Մասիսի քաղաքապետարանի 3-րդ հարկում գտնվող իր աշխատասենյակում 35.000 դրամ գումարը որպես կաշառք ստանալուց հետո փաստով բռնվել և բերման է ենթարկվել ԿՀԴՊ ԳՎ:
Ոստիկանության  ծառայողների ձեռնարկած հետագա միջոցառումների շնորհիվ բացահայտվել է երկու հանցադրվագ ևս. դեկտեմբերի 25-ին Մասիս քաղաքի մեկ այլ  բնակչուհի ԿՀԴՊ ԳՎ-ում հաղորդում է տվել, որ 2012 թ. ընթացքում Արարատի մարզի սոցիալական ծառայությունից «Փարոս» ծրագրով նպաստ ստանալու համար նշված ծառայության Մասիս քաղաքի տարածքային գործակալության առաջատար մասնագետ Արման Բաղդասարյանին «Հայփոստ» ՓԲԸ Մասիսի բաժանմունքի նամակատար Անահիտ Ա.-ի միջոցով տվել է 21.500 դրամ կաշառք:
Նույն օրը Մասիս քաղաքի մեկ այլ բնակիչ հայտարարություն է տվել, որ 2011-2012 թթ. ընթացքում Արարատի մարզի սոցիալական ծառայության ցուցակներում մնալու և «Փարոս» ծրագրով նպաստ ստանալու համար նշված ծառայության Մասիս քաղաքի տարածքային գործակալության առաջատար մասնագետ Արման Բաղդասարյանին անձամբ կամ «Հայփոստ» ՓԲԸ Մասիսի բաժանմունքի նամակատար Անահիտ Ա.-ի միջոցով տվել է 160.000 դրամ կաշառք:

Новые подробности по делу о взяточничестве 12/26/2012   18:19  |  Лента новостей
Как мы уже сообщали, обратившаяся в Главное управление по борьбе с организованной преступностью 35-летняя жительница г. Масиса рассказала, что она зачислена в список получателей пособий по программе “Парос” и, чтобы ее не лишили пособия, старший специалист областного агентства социальной службы г. Масиса Арман Багдасарян потребовал от нее сумму месячного пособия в размере 35 000 драмов.
Как сообщают в полиции РА в ходе предпринятых мероприятий А. Багдасарян после получения взятки у себя в кабинете был задержан и подвергнут приводу в Главное управление по борьбе с организованной преступностью.
Благодаря предпринятым сотрудниками полиции мерам было выявлено еще два преступных эпизода.: 25 декабря еще одна жительница г. Масиса сообщила сотрудникам Главного управления по борьбе с организованной преступностью, что в течение 2012г. с целью получения пособия по программе “Парос” передала через почтальона отделения ЗАО “Айпост”(Армпочта) Анаит А. взятку в размере 21.500 старшему специалисту областного агентства социальной службы г. Масиса Арману Багдасаряну.
В то же день еще один житель г. Масиса рассказал, что с той же целью передал Арману Багдасаряну взятку в размере 160 000 драмов.