Արայի-Քուչակ ճանապարհի երթևեկությունը վերակագնվել է 12/21/2012   14:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ ժամը 11.07-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Արագածոտնի մարզի Արայի-Քուչակ ավտոճանապարհի 2-րդ կմ-ում տեղի է ունեցել ՃՏՊ: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Ինչպես տեղեկացնում է ԱԻՆ-ը, պարզվել է, որ ավտոճանապարհը մերկասառույցի և մառախուղի հետևանքով առաջացած վատ տեսանելիության պատճառով դարձել է դժվարանցանելի, մոտ 200 ավտոմեքենա հայտնվել է խցանման մեջ: Իրար են բախվել տասը ավտոմեքենա, որի հետևանքով մեկ քաղաքացի ստացել է մարմնական վնասվածքներ և տեղափոխվել Ապարանի ԲԿ:
Ժամը 13.48-ի դրությամբ հրշեջ-փրկարարների և պետավտոտեսչության աշխատակիցների համատեղ օգնության արդյունքում երթևեկությունը վերականգնվել է:

Движение на участке дороги Араи-Кучак восстановлено 12/21/2012   14:51  |  Лента новостей
Сегодня в районе 11.07 в МЧС поступил сигнал о том, что на втором километре дороги Араи-Кучак, что в Арагацотнийском районе, произошло ДТП. На место происшествия прибыл один боевой расчет.
Как сообщают в МЧС, выяснилось, что дорога в условиях гололеда, тумана и ограниченной видимости стала труднопроходимой. Около 200 машин попали в пробку, столкнулись 10 автомобилей, вследствие чего один человек получил телесное повреждение и был доставлен в медицинский центр Апарана.
По положению на 13.48 пожарные-спасатели и сотрудники дорожной полиции совместными усилиями восстановили движение на данном участке дороги.