Ոստիկանությունը արձագանքում է «Pastinfo.am»-ի հրապարակմանը 12/20/2012   17:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո» գործակալության լրագրողը դիմել էր ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությանը «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրող Իրինա  Հովհաննիսյանի` 02.12.2012 «Միջադեպեր  թիվ 1 ընտրատարածքում ընտրությունների ժամանակ» վերտառությամբ հրապարակման առնչությամբ:
Հայտնում ենք, որ հրապարակման հետ կապված` ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում նախապատրաստվել են նյութեր և 13.12.2012 թ. որոշում է կայացվել  քրեական գործի հարուցումը  մերժելու մասին` հանցակազմի  բացակայության հիմքով:
Նախապատրաստված նյութերը նույն օրն ուղարկվել են Ավան և Նոր Նորք վարչական  շրջանների դատախազություն` մերժման օրինականությունը ստուգելու համար, որի պատասխանը մերժման օրինականությունը ստուգված վիճակում ստացվել է 20.12.2012 թ., ինչով էլ պայմանավորված  ուշացել է նաև մեր իրազեկումը լրագրողին:

Полиция откликнулась на публикацию, размещенную на сайте «Pastinfo.am» 12/20/2012   18:34  |  Лента новостей
Журналист информационного агентства “Фактинфо” обратился в отдел информации и по связям с общественностью полиции РА в связи с публикацией под заголовком “Инцидент в избирательном округе N1” от 02.12.2012, автор которой репортер радио “Свобода” Ирина Ованнисян.
Сообщаем, что в связи с публикацией в отделении полиции Нор Норка были подготовлены материалы, и принято решение об отклонении уголовного дела ввиду отсутствия состава преступления.
Подготовленные материалы в тот же день были направлены в прокуратуру административных районов Аван и Нор Норк с целью проверки их достоверности. Ответ был получен 20.12.2012г., чем и объясняется тот факт, что журналист был информирован об этом с опозданием.