Ընդդիմադիրները Սիրիայում կործանիչ են վայր գցել 11/29/2012   10:21  |  Միջազգային լրահոս
BBC-ն հաղորդում է, որ Սիրիայի ընդդիմադիրները երկրի հյուսիս-արևմուտքում վայր են գցել կառավարական ուժերի մի կործանիչ ինքնաթիռ:
Այս հաղորդումը գործակալությունը տարածել է հղում անելով «Ֆրանսպրեսս»-ին, որի թղթակիցը գտնվել է այս դեպքի վայրից մի քանի կիլոմետր հեռավորության վրա, լսել է ուժեղ պայթյունի ձայն և երկնքում նկատել է վայր ընկնող ինքնաթիռի ետևից արձակված բնորոշ ծխի հետք:
Իսկ ընդդիմադիր ուժերի ակտիվիստներին էլ նկատի ունենալով՝ BBC-ն հաղորդում է, որ վայր գցված կործանիչի օդաչուն գերի է ընկել: Ավելի վաղ հակակառավարական ուժերը լուրեր էին տարածել, որ վայր են գցել զինվորական մի ուղղաթիռ:

Повстанцы сбили истребитель в Сирии 11/29/2012 10:21 | Международные новости
По сообщениям "Би-би-си", сирийские боевики на северо-западе страны сбили самолет-истребитель правительственных сил.
Эту информацию агентство распространило со ссылкой на “Франспресс”, репортер которого, находясь в нескольких километрах от места события, услышал сильный взрыв и заметил в небе дымовой след от падающего самолета.
Агентство "Би-би-си", ссылаясь на источники оппозиционных сил, также сообщило, что пилот сбитого истребителя попал в плен. Позже антиправительственные силы распространили новость о том, что им удалось сбить военный самолет.