56-ամյա տղամարդու սպանության դեպքով կասկածյալը ձերբակալվել է 01/21/2017   11:12  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` Երևանի բնակիչ, 1960 թ. ծնված Արմեն Սուրմենելյանի սպանության դեպքի առթիվ:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, տղամարդու դին հայտնաբերվել է 2017թ. հունվարի 20-ին` ժամը 20.55-ին,  Երևան քաղաքի Թումանյան փողոցի բնակարաններից մեկում`  կրծքվանդակի ձախ կեսի շրջանում ծակած-կտրած վնասվածքներով:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով  և ձեռնարկվել անհետաձգելի քննչական և դատավարական այլ գործողություններ` հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ:
Քննությամբ պարզվել է դեպքի պահին բնակարանում գտնված անձանց ինքնությունը, շրջանակը, փաստական տվյալներ ձեռք բերվել սպանության հանգամանքների վերաբերյալ:
Դեպքի վայրի զննության ընթացքում բնակարանի պատշգամբում գտնվող ծաղկամանի հետնամասից հայտնաբերվել է դանակ, որի վրա առկա են եղել արնանման հետքեր: Բացի այդ, մուտքի դռան վրայից մասնագետի կողմից վերցվել են կոշիկի ներբանի հետքեր:

Задержан подозреваемый в убийстве 56-летнего жителя Еревана 01/21/2017   11:43  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван возбуждено уголовное дело по факту убийства жителя Еревана Армена Сурменеляна, 1960 года рождения.
Как сообщает пресс-служба СК, тело мужчины с колото-резаными ранениями  в области груди было обнаружено 20-го января в 20:55 в одной из квартир на улице Туманяна в Ереване. В тот же день по данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления по городу Ереван было возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА. Предприняты неотложные следственные и иные процессуальные действия, направленные на раскрытие преступления.
Следствием установлены личности и круг лиц, находившихся в момент инцидента в квартире. Добыты  фактические данные об обстоятельствах убийства. При осмотре места происшествия за цветочной вазой на балконе был обнаружен нож, на котором были следы, похожие на кровь. Кроме того, специалисты взяли с входной двери образцы следов подошвы обуви.
По подозрению в совершении убийства 21-го января был задержан житель указанной квартиры.
"В ходе предварительного следствия была изъята одежда потерпевшего и подозреваемого.Назначены судебно-медицинская, судебно-биологическая, судебно-трасологическая экспертизы. Предварительное следсттвие продолжается", - отмечается в сообщении.