Ադրբեջանական զինուժի կողմից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու հատվածում 01/11/2017   09:42  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունվարի 10-ին և լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի բոլոր ուղղություններով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը  խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ  դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց:  Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժի կողմից առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան (Մարտունու) հատվածում, որի ուղղությամբ արձակվել է մոտ 300 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана ночью интенсивно обстреливали армянские позиции в районе Мартуни 01/11/2017 10:07 | Карабахский конфликт
В ночь на 11-е января ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня по всем направлениям линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск около 50-ти раз, ведя обстрел из стрелкового оружия и снайперских винтовок различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
За указанный период ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 900 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения со стороны азербайджанских ВС были зарегистрированы на восточном(Мартуни) участке, в направлении которого было произведено около 300 выстрелов.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно выполняли поставленную перед ними боевую задачу, прибегая к ответным действиям лишь в случай крайней необходимости”, - отмечается в сообщении.