ՀՅԴ-ն և «Ժառանգությունը» ապրիլի 23-ին և 24-ին հավաքներ կանցկացնեն 03/28/2013   17:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետարանը ի գիտություն է ընդունել ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Ա. Ռուստամյանի իրազեկումը՝ ապրիլի 23-ին ժամը 18.00-ին Արամ Խաչատրյանի արձանի հարակից տարածքում հավաքի և ժամը 20.30-ից Մաշտոց, Բաղրամյան պողոտա, Օրբելի, Կիևյան փողոց, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր երթուղով ջահերով երթ անցկացնելու վերաբերյալ: Նշենք, որ ջահերով երթն արդեն ավանդույթ է դարձել, որը Դաշնակցությունը կազմակերպում է ապրիլի 24-ի նախօրեին։
Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքէջից տեղեկանում ենք, որ քաղաքապետարանն այսօր ի գիտություն է ընդունել նաև «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի իրազեկումները` ապրիլի 23-ին և 24-ին ժամը 11.00 - 23.00 Ազատության հրապարակում հավաք անցկացնելու վերաբերյալ:

АРФД и “Наследие” планируют провести 23 и 24 апреля митинги 03/28/2013   17:56  |  Лента новостей
Мэрия Еревана приняла сегодня к сведению уведомление представителя Верховного органа АРФД Армена Рустамяна о проведении 23 апреля в 18.00 митинга на территории, прилегающей к памятнику Араму Хачтуряну, и в 20.30 - факельного шествия по маршруту: пр. Маштоца - пр. Баграмяна – ул. Орбели –ул.Киевяна – Мемориальный комплекс Цицернакаберд. Отметим, что факельное шествие стало уже традицией. АРФД организует его накануне отмечаемого 24 апреля Дня памяти жертв Геноцида армян24 апреля.
Мэрия сегодня приняла также к сведению уведомление вице-председателя управления партии “Наследие” Армена Мартиросяна о проведении митинга 23 и 24 апреля с 11.00 до 23.00 на Площади Свободы.