03/30/2021   13:42 Դուք պատկերացնո՞ւմ եք, որ դրա տակից կարող եք դու՞րս գալ․դատարանը քրեական հետապնդումը դադարեցնելու փոխարեն քննարկում է նիստի հետաձգման հարցը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական թիմը մարտի 27-ին միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու և գործի վարույթը կարճելու մասին։...
03/30/2021   13:36 Այդ ապաշրջափակում ասվածի տակ խորը շրջափակում է լինելու ՀՀ-ի և Արցախի համար. Սեյրան Օհանյան ԱԽ քարտուղարն ավելի լավ է փորձի իր պարտականությունները կատարի՝ մեր երկրի անվտանգությունն ապահովելու ուղղությամբ։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար...
03/30/2021   13:33 Ոստիկանական զորքերը հենց այնպես խաղաղ բնակչության նկատմամբ «Չերեմուխա»-ից չէին կրակի. Օհանյան Դատական համակարգը պետք է պարզի, թե ովքեր են մարտի 1-ի սպանության մեղավորները։ Սահմանադրական կարգի տապալման համար տուժող կողմ չեն կարող հանդիսանալ այն անձինք, որոնք իրենց հարազատներին կորցրել են։...
03/30/2021   13:22 Դատախազները չեն ներկայացել Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստին Ռոբերտ Քոչարյանին եւ մյուսների քրեական գործով դատախազները այսօր չեն ներկայացել դատական նիստին։ Գործով նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտարարել է, որ ստացվել է դատախազ Գեւորգ Բաղդասարյանի...
03/30/2021   13:10 Մեկնարկել է Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը. Ուղիղ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, այսօր ժամը 13-ին նշանակված է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։...
03/29/2021   20:21 ՍԴ-ն հրապարակել է քրօրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածը հակասահմանադրական ճանաչելու որոշումն ամբողջությամբ ՀՀ Սահմանադրական դատարանը հրապարակել է  ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի դիմումների հիման վրա ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1֊րդ...
03/26/2021   19:21 Հակասահմանադրական գործի պատճառով նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը 537 օր ապօրինի կերպով զրկված է եղել ազատությունից. Քոչարյանի հայտարարությունը Քիչ առաջ ՀՀ Սահմանադրական դատարանն անվավեր և հակասահմանադրական է ճանաչել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300․1 հոդվածը, որը Սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործի հիմքն էր,- գրել է ՀՀ երկրորդ նախագահ...
03/23/2021   15:30 Արագ լուծման կողմնակիցը 850 վկա չի դատակոչում. Ալումյան Դատախազներն արդեն մեկ անգամ միջնորդել էին պաշտպանական կողմին միջնորդություններ ներկայացնելու իրավունքից զրկելու և դատաքննության անցնելու վերաբերյալ, ինչը մերժվել էր, որովհետև օրենքով այդպիսի բան...

06/15/2020   14:29 Апелляционный суд Армении приступил к рассмотрению жалоб защиты Роберта Кочаряна Речь идет о жалобах на решение суда общей юрисдикции Еревана, отклонившего ходатайства об изменении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу.
06/09/2020   11:21 Сегодняшнее заседание суда по делу Роберта Кочаряна не состоится Запланированное на 9 июня очередное заседание суда по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников будет отложено.
06/09/2020   00:14 УИС Минюста Армении обжаловало решение суда оставить Роберта Кочаряна в больнице Уголовно-исполнительное управление Министерства юстиции Армении обжаловало решение Административного суда, постановившего оставить экс-президента Армении Роберта Кочаряна в больнице до окончания пандемии коронавируса.
05/29/2020   16:03 Адвокат прокомментировал консультативное заключение ЕСПЧ по делу Кочаряна ЕСПЧ установил, что конституционные нормы, если дается ссылка посредством Уголовного кодекса, должны быть четкими и предсказуемыми
05/29/2020   15:13 ЕСПЧ огласил консультативное мнение по делу Роберта Кочаряна Суд единогласно констатировал, что не может ответить на первые два вопроса КС.
05/26/2020   14:10 Суд по делу Кочаряна перенесли из-за отсутствия экс-президента и адвокатов Сейрана Оганяна Заседание суда по делу второго президента Армении Роберта и трех бывших высокопоставленных чиновников отложили.
05/26/2020   09:30 У одного из адвокатов Сейрана Оганяна выявили коронавирус Судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта и трех бывших высокопоставленных чиновников, по всей вероятности, перенесут.
05/20/2020   12:57 Защита подала апелляцию на отказ суда в удовлетворении ходатайств об освобождении Кочаряна Защита подала апелляционную жалобу на решение суда общей юрисдикции Еревана об отказе в удовлетворении ходатайств об изменении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу.
05/19/2020   13:23 Суд перенес слушания по делу Кочаряна и трех экс-чиновников из-за неявки экс-президента Сегодняшнее заседание суда по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников завершилось, едва начавшись.
05/18/2020   12:29 Защита готовит жалобу на отказ суда в удовлетворении ходатайств об освобождении Кочаряна Защита получила решение суда общей юрисдикции Еревана об отказе в удовлетворении ходатайств об изменении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу. О