Թրամփի վարչակազմը ցանկանում է, որպեսզի ԱՄՆ-ն մնա համաշխարհային հեգեմոնի դերում. Կստեղծվի նոր պետություն. Նահապետյան (տեսանյութ) 01/21/2025   21:12  |  Քաղաքական
Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև ստորագրված փաստաթուղթը ռազմավարական գործընկերության փաստաթուղթ չէ։ Ռազմավարական համագործակցության մի հանձնաժողով է ստեղծվել, որի կանոնադրությունն է։ Սա ստորագրել է ԱՄՆ-ի նախկին վարչակազմի պետքարտուղարը։ «ՓաստԻնֆոյի» եթերում ասել է ռազմական փորձագետ, պահեստազորի գնդապետ Հայկ Նահապետյանը։
Բանախոսի դիտարկմամբ, ցանկացած քայլ, որը կատարում է ԱՄՆ-ն՝ ազդելու է տարածաշրջանի և մեզ վրա։ Դ․ Թրամփի վարչակազմը ցանկանում է, որպեսզի ԱՄՆ-ն մնա համաշխարհային հեգեմոնի դերում։ Նախորդ վարչակազմերը Մեծ Բրիտանիայի հետ կազմել էին մի միավոր, որի անունն էր խորքային պետություն և տրանսազգային կորպորացիաներով ձգտում էին երկիր մոլորակում համաշխարհային տիրապետություն հաստատել։ ԱՀԿ-ն գլոբալիստների ինստիտուտն է և Թրամփը դրանից դուրս գալու հրամանագիր է ստորագրել։
Փորձագետը նշում է, որ ԱՄՆ-ն ցանկանում է հեգեմոն դառնալ և իր մրցակիցը ռազմական առումով Ռուսաստանն է։ ԱՄՆ-ն արձանագարել է, որ Ռուսաստանին ռազմական առումով հնարավոր չէ հաղթել։ Ուկրաինայում տեղի ունեցողի նպատակն է՝ Ռուսաստանում տնտեսական և սոցիալական այնպիսի իրավիճակ ստեղծելը, որը քաղաքական ճգնաժամ կառաջացնի և կակտիվանա 5-րդ և 6-րդ շարասյունը։ Սակայն նպատակը ձախողվել է։
Բանախոսը արձանագրում է, որ ԱՄՆ-ի համար ապագայում ևս մեկ հակառակորդ կա՝ դա Չինաստանն է իր տնտեսությամբ։ Ուստի Դ․ Թրամփի վարչակարգը որոշել է, որ անեքսիայի է ենթարկելու Գրելանդիան, Կանադան, Պանամայի նեղուցն ու Մեքսիան։ Հնարավոր է, որ ստեղծվի նոր պետություն և այն անվանեն Հյուսիսային Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ, որը մարդկային և ընդերքային առումով մրցակից կլինի Ռուսաստանին և Չինաստանին։ Այսուհետ, ԱՄՆ-ն հանդիպելու է նաև Մեծ Բրիտանիայի կոշտ հակազդեցությանը, քանի որ հասկանում են, որ գլոբալիստներով համաշխարհային տիրապետություն չկարողացան ստեղծել՝ վերականգնում են բրիտանական կայսրությունը։
21:00 20/01/2025  |  Միջազգային լրահոսՄեկնարկել Է Թրամփի երդմնակալության արարողությունը
20:20 19/01/2025  |  Միջազգային լրահոսՄերկելը Եվրոպային կոչ է արել միավորվել Թրամփի պատճառով
17:17 19/01/2025  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը կոչ է արել փրկել TikTok-ը
12:29 19/01/2025  |  Միջազգային լրահոսԲայդենը փորձում է բարդացնել Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները Թրամփի համար. Լավրով
10:10 19/01/2025  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը ժամանել Է Վաշինգտոն երդմնակալության
21:21 15/01/2025  |  Միջազգային լրահոսՕրբանը ներկա չի լինի Թրամփի երդմնակալությանը
20:31 15/01/2025  |  ՔաղաքականԻշխանությունների պարտականությունն է փարատել կասկածները, թե ԱՄՆ-ի հետ ստորագրած փաստաթուղթը ՌԴ-ի կամ Իրանի դեմ է ուղղված. Սուրեն Սարգսյան
20:20 14/01/2025  |  ՔաղաքականՀՀ-ն ոչ թե փորձեր է կատարում ԵՄ-ին միանալու համար, այլ ԵՄ-ին անդամագրման իմիտացիա է ստեղծում ․ Սարգսյան (Տեսանյութ)
18:42 11/01/2025  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը մտադիր է ևս մի քանի երկիր գնել, հայտարարել են ԱՄՆ-ում
15:15 11/01/2025  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը նախատեսում է բազմաթիվ հրամանագրեր կիրառել նախագահական ժամկետի առաջին օրը

Администрация Трампа хочет, чтобы США оставались мировым гегемоном: эксперт допустил появление нового государства 01/22/2025   10:03  |  Политика
Подписанный между Арменией и США документ – это не документ о стратегическом партнерстве, заявил в интервью "ФактИнфо" военный эксперт, полковник запаса Айк Нагапетян. По его словам, создана комиссия по стратегическому сотрудничеству и это ее устав.
По мнению собеседника агентства, любой шаг, который предпринимают США, повлияет на регион и на Армению в частности. Администрация Дональда Трампа желает, чтобы США оставались мировым гегемоном. Предыдущие администрации образовали совместно с Великобританией некое объединение под названием "глубинное государство" и стремились установить глобальное господство на планете Земля посредством транснациональных корпораций.
Эксперт отмечает, что США хотят стать гегемоном и их соперником в военном плане является Россия. США заявили, что Россию невозможно победить военными средствами. Цель происходящего в Украине — создать в России такую экономическую и социальную ситуацию, которая вызовет политический кризис и активизирует 5-ю и 6-ю колонны. Однако, как указал эксперт, затея потерпела фиаско.
Как отмечает собеседник агентства, в будущем у США появится еще один противник: Китай с его экономикой. Поэтому, по его словам, администрация Дональда Трампа приняла решение аннексировать Гренландию, Канаду, Панамский канал и Мексику. Эксперт допустил возможность создания нового государства под названием Соединенные Штаты Северной Америки, которое станет конкурентом России и Китая в плане человеческих и природных ресурсов. "Затем США столкнутся с жестким противодействием со стороны Великобритании, так как они понимают, что не смогли добиться мирового господства с помощью глобалистов; они восстанавливают Британскую империю", - заявил он.
11:16 21/01/2025  |  Международные новостиТрамп ограничил получение гражданства США по праву рождения
13:00 20/01/2025  |  ПолитикаСегодня в США – исторический день: Трамп официально вступает в должность, знаменуя этим свой политический "Comeback" – Саркисян
16:44 17/01/2025  |  Лента новостейТрамп принесет мир на Кавказ, заявил конгрессмен США
11:40 14/01/2025  |  Международные новостиПервые указы Трампа вызовут "шок и трепет", заявил американский сенатор