Այսօր կարող ենք ավարտին հասցնել ատոմակայանի կառուցման վերաբերյալ պայմանավորվածությունները. Փեզեշքիանը՝ Պուտինին 01/17/2025   15:51  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվան և Թեհրանը կարող են այսօր ավարտին հասցնել ատոմակայանի կառուցման վերաբերյալ պայմանավորվածությունները, - Կրեմլում ՌԴ նախագահի հետ հանդիպմանն ասել է ԻԻՀ նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը։
Ինչպես արդեն հայտնել ենք՝ Իրանի նախագահն այսօր մեկնել է ՌԴ եւ այս պահին Կրեմլում ընթանում է Վլադիմիր Պուտինի և Փեզեշքիանի հանդիպումը։ Բարձր մակարդակի բանակցությունները կսկսվեն նեղ ձևաչափով, ապա կշարունակվեն ընդլայնված կազմով։
«Ատոմակայանի կառուցման վերաբերյալ մեր պայմանավորվածությունները շատ լավ նորություն են: Կարծում եմ, որ այսօր կարող են վերջնական տեսքի բերել մեր պայմանավորվածությունները այս ոլորտում»,- ասել է Պեզեշքիանը։
15:50 15/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՓեզեշքիանը հուսով է, որ Թրամփը կնպաստի խաղաղության հաստատմանը Մերձավոր Արևելքում
16:30 13/01/2025  |  Միջազգային լրահոսՓեզեշքիանը մեկնում է Մոսկվա. համապարփակ գործընկերության համաձայնագիր է ստորագրվելու
12:13 22/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը հնարավոր է համարել ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների կարգավորումը
15:22 19/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը դեռ չի տեսնվել Ասադի հետ, ինչ վերջինս տեղափոխվել է Մոսկվա
14:43 19/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը հայտնել է, թե երբ կկիրառեն միջուկային զենքը
13:29 19/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՎլադիմիր Պուտինի տարեկան ասուլիսը՝ ուղիղ
18:43 16/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՄասուդ Փեզեշքիանը վետո է դրել հիջաբի պարտադիր կրման օրենքի վրա. Bild

Москва и Тегеран могут сегодня финализировать договоренности по строительству АЭС - Пезешкиан 01/17/2025 16:05 | Международные новости
Москва и Тегеран могут сегодня финализировать договоренности о строительстве АЭС, заявил президент Ирана Масуд Пезешкиан. Его слова приводит РИА Новости.
Президент Ирана Масуд Пезешкиан находится в России с официальным визитом. Встреча президента РФ Владимира Путина и Пезешкиана проходит в Кремле. Переговоры на высшем уровне начнутся в узком составе, а затем продолжатся в расширенном формате.
"Наши договоренности о строительстве атомной электростанции - это очень хорошая новость. Я думаю, что сегодня они могут финализировать наши договоренности в этой сфере", - заявил Пезешкиан в ходе встречи с Путиным.