Ադրբեջանը հատուկ դատախազների խումբ է ստեղծել՝ «քննելու» Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության գործը 01/17/2025   16:49  |  Քաղաքական
Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը պետական դատախազներից հատուկ խումբ է ստեղծել՝ հետաքննելու Բաքվում ապօրինաբար կալանքի տակ պահվող Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարության գործը։
Բաքուն նրանց նկատմամբ շինծու մեղադրանքներ է ներկայացրել՝ իբրև վերջիններս «Ադրբեջանի դեմ ռազմական հանցագործություններ» են կատարել։
Ադրբեջանի դատախազության տվյալներով՝ երկրի գլխավոր դատախազ Քեմրան Ալիևի հրամանով ստեղծված պետական դատախազների խումբը բաղկացած է 6 դատախազից։
11:16 17/01/2025  |  ՄարզականԱզատություն Ռուբեն Վարդանյանին և հայ գերիներին․ Հենրիխ Մխիթարյանը գրառում է արել

Баку создал спецгруппу из гособвинителей по сфабрикованному делу против лидеров Арцаха 01/17/2025 17:15 | Международные новости
Генеральная прокуратура Азербайджана сформировала специальную группу из государственных обвинителей по сфабрикованному делу против представителей военно-политического руководства Арцаха, незаконно удерживаемых в Баку по надуманным обвинениям.
Баку предъявил им сфабрикованные обвинения.
По сообщению азербайджанской генпрокуратуры, распоряжением генпрокурора этой страны Кямрана Алиева сформирована группа из 6 прокуроров для поддержания обвинения на судилище над лидерами Арцаха, незаконно содержащимися под стражей в Азербайджане.