Ավստրիայում զույգը 12 անգամ ամուսնացել-բաժանվել է փողի համար 12/13/2024   17:50  |  Անցուդարձ
Ավստրիայում զույգը 43 տարվա ընթացքում ամուսնացել և բաժանվել է 12 անգամ։ Դրա շնորհիվ տղամարդն ու կինը կարողացել են պետությունից ստանալ 326 հազար եվրո, հաղորդում է Metro հրատարակությունը։
Հարսանիքների և ամուսնալուծությունների անվերջ շղթան շարունակվում է 1982 թվականից, երբ զույգն առաջին անգամ ամուսնացավ։ Կնոջ համար սա երկրորդ ամուսնությունն էր՝ մեկ տարի առաջ մահացել էր նրա առաջին ամուսինը։ Երկրորդ ամուսինը նրանից մի քանի տարով փոքր էր և աշխատում էր որպես բեռնատարի վարորդ։
Վեց տարի անց կինը բաժանվել է նրանից՝ պատճառաբանելով, թե իրենց հարաբերություններին «անդառնալի վնաս» է հասցվել, որոնք առաջացել են ամուսնու զբաղմունքի պատճառով։ Սակայն երբ ամուսնալուծությունը հաստատվել է, նա նորից ամուսնացել է նույն տղամարդու հետ։ Այդ ժամանակվանից կինն ու տղամարդն ամուսնացել ու բաժանվել են երեք տարին մեկ։ Այս ամբողջ ընթացքում նրանք միասին են ապրել, երբեք չեն վիճել ու չեն բաժանվել անգամ ամուսնալուծություններից հետո։
Յուրաքանչյուր հարսանիքից հետո կինը, որն այժմ 73 տարեկան է, պետությունից ստացել է 27 հազար եվրո, որը, ըստ ավստրիական օրենսդրության, նորապսակների համար է։ Կենսաթոշակային հիմնադրամը հրաժարվել է վճարել նրանց միայն 12-րդ անգամ։
Այժմ նրանց գործունեությունը հետաքննում են իրավապահ մարմինները։ Զույգը կարող է մեղադրվել խարդախության մեջ:
23:36 09/12/2024  |  ԱնցուդարձՏղամարդկանց խորհուրդներ են տվել՝ դաշտանի ժամանակ կնոջ վիճակը թեթևացնելու համար
20:58 08/12/2024  |  ԱնցուդարձԲանտի նախկին աշխատակցուհին որոշել է երեխա ունենալ կալանավորից
19:13 06/12/2024  |  ԱնցուդարձՇնորհակալ եմ, որ թույլ տվեցիր ինձ լինել քո կողքին․ Մայքլ Ջեքսոնի դուստրը հայտարարել Է նշանադրության մասին
22:01 22/11/2024  |  ԱնցուդարձՌիչարդ Գիրը խոսել է Ջուլիա Ռոբերթսի հետ հանդիպման մասին «Գեղեցկուհին» ֆիլմում նկարահանումներից առաջ
22:00 18/11/2024  |  ԱնցուդարձԿինը սիրահարվել է իրենից 16 տարով փոքր կալանավորին եւ սպասել նրա ազատ արձակմանը
19:45 17/11/2024  |  ԱնցուդարձԲիլ Քլինթոնը մեկնաբանել է Մոնիկա Լևինսկու հետ իր սիրավեպը
15:26 17/11/2024  |  ԱնցուդարձԼեպսը նշել է 18-ամյա հարսնացուի հետ հարսանիքի ժամկետները
22:30 14/11/2024  |  ԱնցուդարձՏղամարդը հաշվեհարդար է տեսել իր գործընկերուհուց, որը հրաժարվել է համբուրել իրեն
00:01 09/11/2024  |  ԱռողջությունԲացահայտվել են կանանց մոտ սեքսի նկատմամբ հետաքրքրության կորստի հիմնական պատճառները
23:05 08/11/2024  |  ԱռողջությունԳինեկոլոգը ցրել է «առողջության համար» սեքսի անհրաժեշտության մասին միֆը

Пара из Австрии 12 раз играла свадьбу и разводилась ради денег 12/13/2024   16:22  |  Из жизни
В Австрии пара поженилась и развелась 12 раз за 43 года. За счет этого мужчине и женщине удалось получить от государства 326 тысяч евро, передает Lenta.ru со ссылкой на издание Metro.
Нескончаемый цикл свадеб и разводов продолжается с 1982 года, когда пара поженилась в первый раз. Для женщины это было вторым браком: ее первого мужа не стало годом ранее. Второй муж был на несколько лет младше нее и работал водителем грузовика.
Спустя шесть лет женщина развелась с ним, сославшись на «непоправимый ущерб» отношениям, причиняемый родом деятельности супруга. Однако когда развод был одобрен, она снова вышла замуж за того же мужчину. С тех пор мужчина и женщина женились и разводились каждые три года. Все это время они жили вместе, никогда не ссорились и не расставались даже после разводов.
После каждой свадьбы женщина, которой сейчас 73 года, получала от государства 27 тысяч евро, которые, по австрийским законам, полагаются молодоженам. Пенсионный фонд отказался платить лишь на 12-й раз.
Попытка добиться выплаты в судебном порядке закончилась провалом. В марте 2024 года Верховный суд отверг иск и признал тактику, которую супруги использовали для получения выплат, эксплуатацией лазейки в законах. Теперь их деятельность расследуют правоохранительные органы. Паре могут грозить обвинения в мошенничестве.
16:25 11/11/2024  |  Из жизниСвязанные невидимыми нитями: мужчина забыл о расставании с девушкой из-за сотрясения мозга и женился на ней
14:51 01/10/2024  |  Интересно знатьЭксперты нашли объяснение желанию женщин жить в одиночестве без постоянных отношений
16:41 20/09/2024  |  Из жизниВ Японии муж позвонил жене 100 раз за день и попал в тюрьму
15:22 13/09/2024  |  Интересно знатьЭксперт “рассекретила” худшие дни для первых свиданий
13:37 06/09/2024  |  Интересно знатьПсихолог назвала явные признаки неизбежного краха отношений
18:11 30/07/2024  |  Из жизниОбщение, юмор и отказ от критики: Прожившие более 30 лет вместе пары поделились секретами крепких отношений
14:07 11/06/2024  |  Из жизниКогда брак становится "браком": названы главные причины развода после долгих лет совместной жизни
18:02 03/04/2024  |  Интересно знатьРевность и не только: психолог назвала тревожные сигналы, предупреждающие о проблемах в отношениях
15:42 19/03/2024  |  Интересно знатьВрач назвал неожиданный эффект от поцелуев
17:16 15/03/2024  |  Из жизниМолодой мужчина отрубил руку возлюбленной, собравшейся замуж за другого