Հովիկ Աղազարյանի Մոսվկայի ընկերն ինձ թվում է՝ «Կարլոսոնի» պես մի բան է, գոյություն չունի․ Սիմոնյան 12/03/2024 14:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Ցավում եմ, որ ԱԺ պատգամավորներ կան, որոնք չեն հասկացել, որ ԱԺ պատգամավորի մանդատն այլևս որևէ քրեական պատասխանատվությունից չի փրկել և չի փրկելու։ Եթե որևէ մեկի՝ ԱԺ բոլոր պատգամավորների, այդ թվում՝ իմ, կլինի քրեական գործ, ապա ուզում ես մանդատ ունեցիր, ուզում ես՝ մանդատդ երկու հատ սարքի, ուզում ես՝ ընդդիմադիր ամենամեծ ֆրակցիան ունեցիր, չի փրկելու։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով Հովիկ Աղազարյանի հայտարարությանը, թե մանդատը վայր դնելու դեպքում կմտածեն՝ գործարքի է գնացել՝ քրեական գործերի պատճառով։
«Եթե որևէ մեկը մտածում է, որ կարող է թել՝ կոճի թել՝ վերցնել որպես կաշառք և մտածել՝ մանդատ ունի, դա իրեն փրկում է, ապա չեն հասկանում, թե որտեղ են»,- ասաց Սիմոնյանը։
Նա նաև տեղեկություն չունի, թե ինչու դատախազությունը միջնորդություն չի ներկայացրել, քրեական գործից մանրամասներ Սիմոնյանը ևս չգիտի, ասում է՝ չի հետաքրքրում, Աղազարյանի հետ հանդիպման ժամանակ էլ այդ հարցը չի քննարկել։
Ինչ վերաբերում է Մոսկվայից Աղազարյանի ընկերոջը, ապա՝ Սիմոնյանը նշեց՝ իրեն թվում է՝ «Կարլոսոնի» պես մի բան է, գոյություն չունի։

Ален Симонян сравнил московского друга Агазаряна с Карлсоном 12/03/2024   14:38  |  Лента новостей
Спикер парламента Армении Ален Симонян прокомментировал заявление Овика Агазаряна, согласно которому в случае отказа от мандата подумают, что он пошел на сделку из-за уголовных дел.
“Мне жаль, что все еще есть парламентарии, которые так и не поняли, что депутатский мандат не спасал и не спасет от уголовной ответственности. Если в отношении кого-либо из депутатов НС, в том числе меня, будет открыто уголовное дело, то мандат не спасет тебя, даже если их у тебя будет целых два или если у тебя будет самая крупная оппозиционная фракция”, - сказал Симонян.
Что касается московского друга Агазаряна, то Симонян отметил, что ему кажется, он - некто вроде Карлсона,не существует.
Напомним, ранее Овик Агазарян заявил, что ждет приезда друга из Москвы, после чего примет решение по поводу просьбы сложить мандат.