«Շանտաժի չենք տրվելու, կոմպրոմիսի չենք գնալու». Ավինյանը ներողություն է խնդրել երեւանցիներից 12/03/2024 12:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Սիրելի՛ երևանցիներ, վաղ առավոտից հասարակական տրանսպորտի վարորդների մի մասը իրականացնում է գործադուլ, որի հետևանքով հազարավոր քաղաքացիների տեղաշարժման անհարմարություններ են պատճառվել։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Երեւանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
Նա, մսնավորապես, նշել է. «Նախ, ուզում եմ ներողություն խնդրել երևանցիներից ստեղծված իրավիճակի համար, միևնույն ժամանակ՝ հստակ արձանագրեմ, որ որևէ տեսակի շանտաժի չենք տրվելու, կոմպրոմիսի չենք գնալու։

“На шантаж не поддадимся, на компромисс не пойдем”: Авинян отреагировал на забастовку водителей в Ереване 12/03/2024   13:00  |  Лента новостей
Мэрия Еревана не поддастся на шантаж, заявил мэр армянской столицы Тигран Авинян, комментируя забастовку водителей автобусов.
“Уважаемые ереванцы, с раннего утра часть водителей общественного транспорта объявила забастовку, вследствие чего тысячам гражданам были причинены неудобства, связанные с передвижением”, - написал Авинян на своей странице в Facebook.
Он принес извинения за сложившуюся ситуацию. В то же время Авинян особо подчеркнул, что городские власти не поддадутся на шантаж и на компромисс не пойдут.