Երեխայի մահվան դեպքի առթիվ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել՝ սպանության հատկանիշներով. մանկապարտեզի անձնակազմի հետ կատարվում են քննչական գործողություններ 12/02/2024   15:19  |  Արտակարգ պատահարներ
«Արաբկիր» ԲԿ-ում 4-ամյա երեխայի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի (սպանության) հատկանիշներով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ Քննչական կոմիտեից։
«Մահվան պատճառը պարզելու նպատակով նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։ Մանկապարտեզի անձնակազմի հետ կատարվում են համապատասխան քննչական գործողություններ»,- ասաց ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ դեկտեմբերի 2-ին, Արաբկիր ԲԿ-ում 4 տարեկան երեխա է մահացել։ Պարզվել է, որ երեխան աղջիկ է՝ 4 տարեկան, ով նշված բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ՝ Կիևյան 5 հասցեում գործող թիվ 28 մանկապարտեզից:
ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ավելի վաղ հայտնել էր, որ նախնական տեղեկություններով՝ երեխայի դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել։
Երևանի քաղաքապետարանից էլ «Փաստինֆո»-ին հայտնել էին, որ մահացած երեխայի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել է ժամը 11–ի սահմաններում, շտապօգնություն են կանչել, որը 7 րոպեում հասել է, բայց ծնողներից մեկը մինչ այդ արդեն իր սեփական մեքենայով ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող փոքրիկին տեղափոխել էր «Արաբկիր» ԲԿ, որտեղ էլ գրանցվել է նրա մահը։
14:24 02/12/2024  |  Արտակարգ պատահարներԵրեխայի ինքնազգացողությունը վատացել է մանկապարտեզում, մինչ շտապ օգնությունը կժամաներ՝ ծնողներից մեկն իր անձնական մեքենայով հրատապ երեխային տեղափոխել է ԲԿ. Նոր մանրամասներ
14:01 02/12/2024  |  Արտակարգ պատահարներԲԿ-ում մահացած 4 տարեկան երեխայի դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել
21:56 18/10/2024  |  ԱնցուդարձՆորածնի գանգը ջնջխող դայակին ուղարկել են մեկուսարան
15:52 07/10/2024  |  Արտակարգ պատահարներԷներգետիկներ հաճախ է օգտագործել. Նոր Երզնկայի դպրոցում հանկարծամահ եղած աշակերտը հայոց պատմություն առարկայից հանրապետական օլիմպիադայի մասնակից էր
14:19 07/10/2024  |  Քրեական խրոնիկոնՈղբերգական դեպք՝ Նոր Երզնկա գյուղի դպրոցում. 15-ամյա երեխան ֆիզկուլտուրայի դասի ժամանակ հանկարծամահ է եղել

Уголовное производство инициировано по факту смерти 4-летней девочки в Ереване 12/02/2024   16:04  |  Чрезвычайное просшествие
Уголовное производство инициировано по факту смерти 4-летнего ребенка в медцентре “Арабкир”. Дело возбуждено по части 1 статьи 155 УК РА(убийство). Об этом "ФактИнфо" сообщили в Следственном комитете Армении.
"Для выяснения причины смерти назначена судебно-медицинская экспертиза тела, С персоналом детского сада проводятся соответствующие следственные действия", - сообщил пресс-секретарь СК Гор Абрамян.
Напомним, сегодня, 2 декабря в ереванском медцентре “Арабкир” скончалась 4-летняя девочка. Выяснилось, что ребенок был доставлен в упомянутый медцентр в крайне тяжелом состоянии из детского сада №28.
Как ранее сообщил "ФактИнфо" пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян, по предварительным данным, следов насилия на теле ребенка не обнаружено.
В мэрии Еревана сообщили “ФактИнфо”, что самочувствие ребенка резко ухудшилось в районе 11:00. Была вызвана скорая помощь, которая доехала за семь минут, но один из родителей еще до этого на своей машине доставил девочку в крайне тяжелом состоянии в медцентр “Арабкир”, где была зарегистрирована ее смерть.
15:43 02/12/2024  |  Чрезвычайное просшествиеСтали известны новые подробности смерти 4-летнего ребенка в Ереване
14:27 02/12/2024  |  Чрезвычайное просшествиеСледов насилия на теле скончавшегося в ереванской больнице 4-летнего ребенка не обнаружено
13:11 02/12/2024  |  Чрезвычайное просшествие4-летняя девочка в тяжелом состоянии была госпитализирована из ереванского детсада в больницу, спасти ее не удалось – shamshyan.com
10:55 09/09/2024  |  Чрезвычайное просшествиеУголовное производство инициировано по факту смерти 25-дневного младенца в Ереване - shamshyan.com
13:02 09/08/2024  |  Лента новостейУголовное производство начато по факту смерти 2-летнего мальчика в "Доме ребенка" в Гюмри, назначена экспертиза
13:35 14/03/2024  |  Лента новостейГлава Минздрава Армении считает преждевременным говорить о причине смерти 9-летнего ребенка