Դավիթ Տոնոյանի գործով Վճռաբեկ դատարանը վարույթ է ընդունել փաստաբաների բողոքը 11/14/2024 10:05 | Քրեական խրոնիկոն
Պաշտպանության նախկին նախարար Դավիթ Տոնոյանի գործով Վճռաբեկ դատարանը վարույթ է ընդունել փաստաբաների բողոքը։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Անդրանիկ Մանուկյանը:
«Տեղեկացնում եմ, որ Վճռաբեկ դատարանը վարույթ է ընդունել Դավիթ Տոնոյանի վերաբերյալ գործով իմ և պաշտպաններ Լուսինե Սահակյանի ու Երվանդ Վարոսյանի հատուկ վերանայման վճռաբեկ բողոքները։
Ի թիվս այլնի, ներկայացրածս վճռաբեկ բողոքում բարձրացրել եմ ՔԴՕ 483-րդ հոդվածի 7-րդ մասի միատեսակ կիրառության և ձերբակալման իրավաչափության մասին Վճռաբեկ դատարանի 2024թ. կայացրած որոշումների մինչ այդ իրականացված ձերբակալման իրավաչափության վրա չանդրադառնալու վերաբերյալ հարցերը»,- գրել է նա։

Кассационный суд Армении принял к производству жалобу защиты по делу Давида Тонояна 11/14/2024 10:49 | Судебный репортаж
Кассационный суд Армении принял к производству жалобу защиты по делу бывшего министра обороны Давида Тонояна. Об этом сообщает адвокат Андраник Манукян.
В числе прочего в поданной кассационной жалобе защита затронула вопросы, касающиеся нерассмотрения правомерности задержания, произведенного до вынесенных Кассационным судом в 2024 году решений о единообразном применении части 7 статьи 483 УПК и правомерности задержания.