Զինծառայող Նարեկ Գրիգորյանի դին հայտնաբերվել է կախված վիճակում․ ՔԿ-ն՝ դեպքի մասին 11/14/2024 11:20 | Քրեական խրոնիկոն
Նոյեմբերի 13-ին՝ ժամը 09:20-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ ՌՈ բաժնի կարգապահական վաշտում հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Նարեկ Խաչատուրի Գրիգորյանի դին՝ կախված վիճակում:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 522-րդ հոդվածի 1-ին մասով, նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Ձևավորվել է քննչական խումբ:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, դիակի արտաքին զննություն, հարցաքննվել են երկու տասնյակից ավելի անձինք, առգրավվել են կարգապահական վաշտի տեսախցիկների տեսագրությունները պարունակող սարքը, փաստաթղթեր, նշանակվել են երկու տասնյակից ավելի փորձաքննություններ՝ ներառյալ դիակի դատաբժշկական։
Օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ իրականացնելու վերաբերյալ հանձնարարություններ են տրվել հետաքննության մարմիններին: Քրեական վարույթը փոխանցվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության hատկապես կարևոր գործերի քննության վարչություն:

СК Армении сообщил новые подробности гибели военнослужащего Нарека Григоряна 11/14/2024   11:41  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смерти военнослужащего Нарека Григоряна. Об этом сообщает Следственного комитета Армении.
"13 ноября около 09:20 в дисциплинарной роте отдела Военной полиции Минобороны РА было обнаружено тело военнослужащего воинской части МО РА Нарека Хачатуровича Григоряна в повешенном состоянии", - говорится в сообщении ведомства.
По факту случившегося в тот же день шестым гарнизонным следственным отделом ГВСУ СК РА было инициировано уголовное производство по части 1 статьи 522 УК РА. Сформирована следственная группа, заявили в СК.
"В ходе предварительного следствия произведены осмотр места происшествия и внешний осмотр тела погибшего, допрошены более двух десятков лиц, изъято устройство с видеозаписям с камер дисциплинарной роты, документы, назначены более двух десятков экспертиз, включая судмедэкспертизу тела', - говорится в сообщении.
Органам дознания поручено провести оперативно-разыскные мероприятия. Уголовное производство передано в управлению по расследованию особо важных дел ГВСУ СК Армении.Предварительное следствие продолжается.