Իլհամ Ալիևը հանդիպել է Շառլ Միշելի հետ 11/11/2024 17:01 | Քաղաքական
Այսօր՝ նոյեմբերի 11-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպել է Եվրամիության խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են Եվրամիության և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները։
Ալիևը նշել է, որ բարձր է գնահատում նախագահ Շառլ Միշելի դերը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունների գործընթացում՝ ընդգծելով, որ հենց նրա միջնորդության ընթացքում է ձևավորվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցային գործընթացի կառուցվածքը, ինչպես նաև կարևոր ուղղություններում օրակարգը։

Ильхам Алиев встретился в Баку с Шарлем Мишелем 11/11/2024 17:08 | Политика
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 11 ноября встретился с главой Совета Европейского союза (ЕС) Шарлем Мишелем. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
Сообщается, что в ходе беседы были обсуждены перспективы развития связей между Европейским союзом и Азербайджаном.
Алиев отметил, что высоко оценивает роль Шарля Мишеля в процессе переговоров между Арменией и Азербайджаном. Он также подчеркнул, что именно в период его посредничества сформировались структура переговорного процесса между Арменией и Азербайджаном, а также повестка по важным направлениям.
Мишель прибыл в Баку для участия в 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29).