Թրամփը և Բայդենը դարձան այն բացառիկ նախագահները, որոնք իրենց պաշտոնավարման ընթացքում նույնիսկ հեռախոսազանգ չունեցան Նիկոլ Փաշինյանի հետ. Սարգսյան 11/07/2024 14:39 | Սոցիալական ցանցեր
Թրամփը (առաջին նախագահական ժամկետ) և Բայդենը (մինչ օրս) դարձան այն բացառիկ նախագահները, որ իրենց պաշտոնավարման ընթացքում որևէ հանդիպում, նույնիսկ հեռախոսազանգ չունեցան Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Վերջին հայ-ամերիկյան բարձր մակարդակի շփումը տեղի է ունեցել Փենս-Սարգսյան մակարդակով, մինչ Հայաստանում տեղի ունեցած իշխանափոխություն: Այս մասին հիշեցում է իր ֆեյսբուքյան արել ամերիկյան հարցերով փորձագետ Սուրեն Սարգսյանը։

Эксперт: Трамп и Байден стали исключениями – ни одной встречи или даже телефонных переговоров с Пашиняном в период своего президентава 11/07/2024   15:10  |  Social Media
Трамп (первый президентский срок) и Байден (по сей день) стали президентами-исключениями – в годы своего президентства они не провели ни одной встречи или даже телефонного разговора с Николом Пашиняном, обратил внимание директор эксперт-американист Сурен Саркисян. Об этом пишет на своей странице в Facebook.
Он напомнил, что последний армяно-американский контакт на высоком уровне состоялся еще до смены власти в Армении – между Сержем Саргсяном и тогдашним вице-президентом США Майклом Пенсом.