ԱՄՆ-ն Ադրբեջանում իր շահերն ունի, որոնք Թրամփի բիզնես շահերը կապ չունեն. Ադիբեկյան 11/06/2024   16:51  |  Քաղաքական
«ԱՄՆ-ն որպես պետություն Ադրբեջանում շահեր ունի, որոնք վաղուց սահմանված են, դրանք Թրամփի բիզնես շահերի հետ կապ չունեն։ Թրամփի անձնական կապերն այստեղ ոչ մի դեր չեն խաղում»,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել ադրբեջանագետ Արմինե Ադիբեկյանը՝ նշելով, որ ԱՄՆ-ի նման երկրում որեւէ քաղաքական գործիչ՝ լինի Թրամփը, թե մեկ այլ անձ, չի կարող իր անձնական շահերը գերադասել պետական շահից։
Ինչպես հայտնի է՝ ԱՄՆ-ում տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններում հաղթել է Դոնալդ Թրամփը, որը բիզնես կապեր ունի Բաքվի հետ։
«Տարածաշրջանի տնտեսության մասով՝ նախ մենք պետք է փոխենք մեր տնտեսությամբ զբաղվողին, քանի որ Թրամփի հետ կապ չունի այն, որ, օրինակ, մեր երկրի տնտեսությամբ զբաղվող նախարարը անգրագետ երևույթ է»,- ասաց տիկին Ադիբեկյանը։
Ըստ նրա, առհասարակ, ԱՄՆ-ն այս տարածաշրջանում իրականացնելու է իր քաղաքականությունը՝ վաղուց սահմանված ուղղությամբ, անկախ նրանից, թե ով է նախագահը։
20:15 24/09/2024  |  ՔաղաքականՍևանա լիճը դառնալու է համատեղ օգտագործման, հայ-ադրբեջանական սահմանը անցնելու է Սևանի մեջտեղով. Ադիբեկյան (տեսանյութ)
18:46 30/07/2024  |  ՔաղաքականԷրդողանը փոշիացնում է Բաքվի քարոզչական միֆ՝ խոսելով Ղարաբաղ իր ներխուժման մասին. եթե Բաքվից չարձագանքեին՝ կընդունեին, որ Ադրբեջանն իրենից ոչինչ չի ներկայացնում. Ադիբեկյան
20:31 01/05/2024  |  ՀարցազրույցՓաշինյանն ապամոնտաժում է Հայաստանը՝ հօգուտ Ադրբեջանի. Արմինե Ադիբեկյան
14:53 01/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱկանազերծվում է Գեղարքունիքի մարզը. Ճամբարակից և Ջիլից մեր զորքերը հանվում են. Ադիբեկյան
19:59 17/04/2024  |  ՔաղաքականՈւշադրություն. Իշխանությունները պրովակատորներ են ուղարկում ընդդիմության մոտ՝ վտանգավոր առաջարկներով․ Ադիբեկյան (տեսանյութ)

У США есть свои давно устоявшиеся интересы в Азербайджане, бизнес-интересы Трампа тут ни при чём - эксперт 11/06/2024   17:14  |  Политика
У США как государства есть свои давно устоявшиеся интересы в Азербайджане; они не имеют ничего общего с бизнес-интересами Трампа, его личные связи тут не играют никакой роли. Такое мнение в беседе с "ФактИнфо" высказала азербайджановед Армине Адибекян.
Кка отметила эксперт, в такой стране, как США, ни один политический деятель –  будь то Трамп или кто-то другой – не может ставить свои личные интересы выше государственных.
Как известно, по предварительным итогам, на президентских выборах в США побеждает республиканец Дональд Трамп, у которого бизнес-связи с Баку.
По мнению эксперта, США в нашем регионе будут вести политику в давно обозначенном направлении вне зависимости от того, кто является президентом страны.
16:22 06/11/2024  |  Международные новостиВ Кремле рассказали, поздравит ли Путин Трампа с победой на выборах
14:56 06/11/2024  |  ПолитикаЭксперт поразмышлял над тем, как поменяется внешняя политика США при Трампе
13:20 06/11/2024  |  Международные новостиСторонники Трампа празднуют победу на президентских выборах в США(ВИДЕО)
12:46 06/11/2024  |  Международные новостиТрамп заявил, что намерен положить конец войнам в мире
12:14 06/11/2024  |  Международные новостиАдам Шифф избран сенатором США от Калифорнии
11:37 06/11/2024  |  Международные новостиТрамп объявил о своей победе на выборах президента США
11:19 06/11/2024  |  Международные новостиРеспубликанцы получают большинство в Сенате США
10:43 06/11/2024  |  Международные новостиДональд Трамп лидирует на выборах в США
09:48 06/11/2024  |  Международные новостиНа президентских выборах в США Трамп набирает на 5 млн больше голосов избирателей, чем Харрис - СМИ