57 տարի առաջ այս օրը Ստեփանակերտում տեղադրվեց «Մենք ենք մեր սարերը» կամ տատիկ պապիկի արձանը 11/01/2024   12:05  |  Մեկնաբանություն
57 տարի առաջ այս օրը՝ նոյեմբերի 1-ին, Ստեփանակերտում տեղադրվեց «Մենք ենք մեր սարերը» արձանը։ Այս մասին գրել է իր ֆեյսբուքյան էջում Մարգար Թումոյանը.
««Մենք ենք, մեր սարերը» հուշարձան կոթողը տեղադրվել է 1967 թ․-ի նոյեմբերի 1-ին։ Քանդակագործ՝ Սարգիս Բաղդասարյան, ճարտարապետ՝ Յուրի Հակոբյան»։
17:55 25/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ժողովրդի համախմբված և անվտանգ վերադարձը հայրենիք հնարավոր է ադրբեջանա-արցախյան ուղիղ բանակցությունների միջոցով. Գագիկ Բաղունց
21:17 24/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի մշակութային ժառանգության ճակատագիրն անհանգստացնում է միջազգային կառույցներին
15:33 19/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ քաղաքացիություն ստանալու համար պետական տուրքի թանկացումը չի տարածվի արցախցիների վրա. Նրանց դեպքն ուրիշ է

В этот день 57 лет назад в Степанакерте был установлен памятник "Мы и наши горы" – символ Арцаха 11/01/2024   12:32  |  Комментарий
В этот день 57 лет в Степанакерте был установлен памятник "Мы и наши горы" - знаменитого символа Республики Арцах, который ныне оккупирован Азербайджаном. Об этом напоминил Маргар Тумаян в соцсети Facebook и опубликовал снимок.
18:36 07/09/2023  |  Лента новостейАзербайджан вернул армянской стороне трех похищенных молодых граждан Арцаха
19:56 05/09/2023  |  ПолитикаСпикер парламента Арцаха Давид Ишханян направил письма спикерам парламента РФ, Ирана, Сената Франции, США, а также Европейский парламент
16:28 02/09/2023  |  ПолитикаАрцах был и остается стержнем общеармянского единства, продолжая избранный им путь и борясь за наше достойное существование:МИД
16:44 15/08/2023  |  Карабахский конфликтВ Степанакерте с сегодняшнего дня действует благотворительная столовая
16:54 29/08/2022  |  Карабахский конфликтЖители Республики Арцах не могут физически существовать под протекторатом Азербайджана