Թուրքիայից լրագրողներ են ժամանելու Հայաստան. կներկայացվի «Խաղաղության խաչմերուկ»-ը. Արայիկ Հարությունյան 10/30/2024 11:39 | ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարությունն աջակցում է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի առաջխաղացմանը։ Այս տարվա վերջում կամ հաջորդ տարվա սկզբին նախատեսում ենք համաժողովի անցկացում, որի ընթացքում ամբողջ տարածաշրջանից տարբեր փորձագիտական կենտրոնների ներկայացուցիչների հավաք կլինի Հայաստանում։ ԱԺ-ում 2025 թվականի պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ ասաց վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը։
«Թեպետ հավաքի բուն թեման «Խաղաղության խաչմերուկ»-ը չի լինելու, բայց նաև դա է արծարծվելու է։ Նաև առաջիկայում Իրանից 4 օրյա փորձագիտական այց ենք ունենալու, որտեղ նաև քննարկվելու է «Խաղաղության խաչմերուկ»-ը։
Նախատեսում ենք նաև Թուրքիայի մի շարք լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների այց, որոնց կներկայացվի «Խաղաղության խաչմերուկը»»,- ասաց Հարությունյանը։

Турецкие журналисты прибудут в Армению, им представят проект "Перекресток мира" - Арутюнян 10/30/2024 12:00 | Лента новостей
Правительство Армении поддерживает продвижение проекта “Перекресток мира”. В конце текущего года или уже в начале следующего года планируется проведение в Армении конференции с участием с представителей экспертных центров со всего региона. Об этом заявил глава аппарата премьер-министра Армении Араик Арутюнян в ходе обсуждения госбюджета на 2025 год в парламенте.
“Хотя темой конференции не будет непосредственно проект "Перекресток мира", однако она тоже будет затронута’, - сказал Арутюнян.
Он сообщил, что в ближайшее время также ожидается четырехдневный визит экспертов из Ирана в Армению, в ходе которого будет обсуждаться также “Перекресток мира”. Запланирован также визит представителей ряда турецких СМИ, которым будет представлен "Перекресток мира”, сообщил Арутюнян.