15-ամյա դեռահասը դանակահարել է տաքսու կին վարորդին, առևանգել նրա մեքենան. միջադեպ Օմսկում 10/29/2024 13:17 | Միջազգային լրահոս
![](https://www.pastinfo.am/news_images/617/1848565_1/screenshot_3.thumb.jpg)
Օմսկի մարզի Մարյանովկա գյուղից դեռահասը հարձակվել է տաքսու կին վարորդի վրա, դանակով հարվածել նրան և առևանգել մեքենան։ Риа գործակալության փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Օմսկի մարզի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 26-ի լույս 27-ի առավոտյան ընկած։ Ոստիկանությունը հայտնել է 38-ամյա կնոջ մասին, ով հիվանդանոց է տեղափոխվել դեմքի և մարմնի կտրած-ծակած վերքերով: Ոստիկանները պարզել են, որ նա աշխատում է որպես տաքսու վարորդ։ Իր հերթական պատվերի ժամանակ նրա վրա հարձակվել է մի ուղևոր։
«Երիտասարդը, ով նստած է եղել հետևի նստարանին, հանկարծակի սկսել է դանակով հարվածել նրան։ Կինոը դուրս է եկել ավտոմեքենայից ու փախել մինչև առաջին պատահած տուն, որտեղ նրան առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել։ Երիտասարդը, ում կինը ճանաչել է որպես տեղի բնակիչ, նստել է ղեկին ու մեքենայով փախել դեպքի վայրից»,- հայտնել է մամուլի ծառայությունը։
Մի քանի ժամ անց ոստիկանները հայտնաբերել են 15-ամյա դեռահասին ու բերման են ենթարկել։ Պարզվել է, որ նա հաշվառված է ոստիկանությունում 2023 թվականից և նախկինում քրեական պատասխանատվության է ենթարկվել գողության և առևանգման համար։ Հարուցվել է քրեական գործ «սպանության փորձի» և «գողության» հոդվածներով։

15-летний подросток напал с ножом на женщину-таксиста и угнал автомобиль в Омской области 10/29/2024 13:45 | Международные новости
Подросток из поселка Марьяновка Омской области напал на женщину-таксиста, изрезал ее ножом и угнал автомобиль, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу УМВД по Омской области.
Инцидент произошел с 26 на 27 октября, в полицию сообщили о 38-летней женщине, которую доставили в больницу с колото-резанными ранами лица и тела. Полицейские выяснили, что она работает в такси. Во время очередного заказа на нее напал пассажир.
"Молодой человек, сидевший на заднем сиденье ее автомобиля, внезапно начал наносить ей удары ножом. Женщина выбежала из машины и добежала до первого дома, где ей вызвали скорую помощь. В это время молодой человек, в котором она узнала ранее знакомого ей местного жителя, сел за руль и скрылся с места преступления", - сообщили в пресс-службе.
Через несколько часов полицейские задержали 15-летнего подростка. Он двигался на угнанном Renault Fluence по дороге неподалеку от села Спартак Марьяновского района Омской области. Выяснилось, что он с 2023 года состоит на профучете в полиции и ранее привлекался к уголовной ответственности за кражу и угон. Возбуждено уголовное дело по статьям "покушение на убийство" и "угон".