Տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը 10/28/2024 11:21 | ԼՐԱՀՈՍ
2024թ. հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանն անդրադարձավ անհայտ կորած անձանց ճակատագիրը պարզելու ուղղությամբ կատարված աշխատանքներին:
Ամփոփվեցին բռնի անհետացման վերաբերյալ գործերով կատարված աշխատանքների արդյունքները և ձեռնարկվելիք միջոցառումները:
Այնուհետև քննարկվեցին ծնողների անունից ներկայացված առաջարկությունները և կայացվեցին համապատասխան որոշումներ:

Глава СНБ Армении провел заседание межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести лиц 10/28/2024   11:35  |  Лента новостей
Под председательством директора Службы национальной безопасности(СНБ) Армении Армена Абазяна 25 октября текущего года состоялось очередное заседание межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и пропавших без вести лиц.
В ходе заседания председатель комиссии, директор СНБ РА А. Абазян коснулся проделанной работы по выяснению судеб пропавших без вести лиц. Были подведены итоги проделанной работы по делам о насильственных исчезновениях, а также предпринимаемые меры.
Затем были обсуждены предложения, представленные от имени родителей, и приняты соответствующие решения.