Միրզոյանն ու Բայրամովը պայմանավորվել են շարունակել ջանքերը պայմանագրի վերջնականացման և սեղմ ժամկետներում կնքման ուղղությամբ 10/18/2024   21:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում «3+3» տարածաշրջանային խորհրդակցական հարթակի շրջանակներում տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Կողմերը շարունակել են «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» պայմանագրի շուրջ բանակցությունները և պայմանավորվել են շարունակել ջանքերը պայմանագրի վերջնականացման և սեղմ ժամկետներում կնքման ուղղությամբ:
Կողմերը գնահատել են Թուրքիայի հյուրընկալությունը։
19:44 18/10/2024  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանը հայտարարել է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության ապահովման ջանքերին աջակցելու մասին
19:31 18/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՍտամբուլում մեկնարկել է Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը
19:18 18/10/2024  |  ՔաղաքականՀայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները երկկողմ հանդիպում կունենան Ստամբուլում
12:38 18/10/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ մեկնարկել է «3+3» տարածաշրջանային խորհրդակցական հարթակի երրորդ հանդիպումը
20:02 14/10/2024  |  Միջազգային լրահոսՑավոք, հայկական կողմը որոշել է չշարունակել բրյուսելյան գործընթացը․ Ալիև

В МИД Армении рассказали, о чем договорились Мирзоян и Байрамов на встрече в Стамбуле 10/19/2024 00:18 | Политика
На полях региональной консультативной платформы «3+3» накануне состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, стороны продолжили переговоры по Договору о мире и установлении межгосударственных отношений и договорились прикладывать дальнейшие усилия для завершения работы над договором и его заключения в кратчайшие сроки.