Արգիշտի Քյարամյանն ակնարկում էր իշխանության ներսում գործող ընտրողական արդարադատության և միջնորդական ինստիտուտի մասին. պատգամավոր 10/16/2024 11:20 | Սոցիալական ցանցեր
Ազգային ժողովում տեղի ունեցած խայտառակ «ռազբոռկաները» ցույց են տալիս ոչ միայն գործող իշխանությունների բուն էությունն ու որակական սնանկությունը, այլ ներսում նեղ թիմային «գզվռտոցները», անառողջ դրսևորումները, հովանավորչության դրսևորումներն ու քաղաքական կոռուպցիայի լայն ներկայացվածությունը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Այդ լսումների նման ցածր մակարդակով անցկացման գլխավոր հովանավորն ու երաշխիքն էլ դրա նախագահողն էր, ում այս երկրում բացառապես ինքն ու իր նեղ անձնական շահերն են հետաքրքրում:
ԱԺ-ում երեկ տեղի ունեցածում այլ` երկու հիմնական ինքնախոստովանական հայտարարություններ էլ եղան:
Քննչականի նախագահն ակնարկում էր իշխանության ներսում գործող ընտրողական արդարադատության և միջնորդական ինստիտուտի մասին:
Բնական է` գործող իշխանության պահպանման գլխավոր երաշխիքներից մեկը գործածվող կոմպրոմատային քաղաքականությունն է, որի ողջ մանրամասներից ու սխեմաներից, բնականաբար, ի պաշտոնե տեղյակ է ՔԿ նախագահը և սպառնաց այն հանրայնացնել:
Երկրորդ, Հովիկ Աղազարյանը խոստովանեց մի բան, որի մասին ընդդիմադիր ողջ դաշտն ու իրավապաշտպաններն են տարիներով խոսում` իշխանությունը կալանքն օգտագործում է որպես ճնշման միջոց:
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի շինծու գործից մինչև իշխանության ընդդիմախոս բազմաթիվ քաղաքացիներ, իրենց մաշկի վրա զգացել են աղազարյանական խոստովանության ծանր հետևանքները»,- գրել է նա։

Вчерашние позорные разборки в парламенте Армении вскрывают банкротство власти и внутреннюю грызню - депутат 10/16/2024   14:27  |  Политика
Вчерашние позорные "разборки" в Национальном Собрании Армении показывают не только нутро и банкротство действующей власти в плане ее качества, но и "грызню", нездоровые проявления внутри правящей команды, признаки покровительства и политической коррупции, написал депутат Национального Собрания Армении, секретарь оппозиционной фракции "Честь имею" Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
Так Абрамян прокомментировал словесную перепалку в парламенте между председателем Следственного комитета Армении Аргишти Кярамяном и депутатом от правящей фракции Овиком Агазаряном.
"Главным спонсором и гарантом слушаний такого низкого уровня стал их председатель, которого в этой стране интересуют исключительно он сам и его личные интересы”, - отметил Тигран Абрамян, комментируя инцидент.
По его словам, вчера в Национальном Собрании прозвучало также два признательных заявления.
"Председатель Следственного комитета намекал на институт избирательного правосудия и посредничества внутри действующий власти. Естественно, одним из главных залогов сохранения действующей власти является политика компроматов, и председатель СК по должности в курсе всех подробностей, схем и пригрозил обнародовать их.
Признание же Овика Агазаряна, как указал депутат, связано с тем, о чем уже много лет говорят все оппозиционеры и правозащитники: власти используют арест как средство оказания давления.
"От сфабрикованного дела против заместителя председателя Республиканской партии Армении Армена Ашотяна до многочисленных других критиков власти, которые ощутили на себе тяжелые последствия признания Агазаряна», - написал Тигран  Абрамян.