Վեդիի դպրոցից 10-ամյա աղջիկը վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, իսկ ծնողներն էլ վթարի են ենթարկվել. ՔԿ-ում վարույթ է նախաձեռնվել 09/24/2024 13:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Վեդիի դպրոցից վնասվածքներով հիվանդանոց տեղափոխված 10-ամյա աղջկա դեպքով ՀՀ քննչական կոմիտեն այսօր հաղորդում է ստացել։ ՀՀ ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել՝ անզգուշությամբ ծանր վնաս պատճառելու հատկանիշներով։
«Նոր է սկսվել նախաքննությունը։ Այս պահին դեռ վաղ է վարկածների մասին խոսել»,- ասաց Աբրահամյանը։
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ 10-ամյա երեխան «Սուրբ Աստվածամայր» է տեղափոխվել Վեդիի բժշկական կենտրոնից, իսկ մարմնական վնասվածք ստացել է Վեդիի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցում։ Հիվանդանոց տեղափոխված երեխայի վիճակը ծայրահեղ ծանր է․ նա դեռ վերակենդանացման բաժանմունքում է։ Սեպտեմբերի 19-ից 10-ամյա աղջնակը գտնվում է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում։ Նշենք, որ երեխայի ծնողները վնասվածքներ են ստացել՝ Արարատի մարզում վթարի պատճառով։

СК Армении расследует инцидент с 10-летней девочкой, госпитализированной с травмами из школы Веди 09/24/2024   13:43  |  Лента новостей
В СК Армении сегодня поступило сообщение по поводу инцидента с 10-летней девочкой, госпитализированной с травмами из школы Веди.
Как сообщил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” пресс-секретарь СК РА Хор Абрамян, инициировано уголовное производство по признакам причинения тяжкого вреда по неосторожности.
“Расследование только началось. Пока еще рано говорить о версиях”, - сказал Абрамян.
Ранее СМИ сообщили, что 10-летний ребенок был доставлен в медцентр “Сурб Аствацамайр” из больницы Веди, а телесные повреждения она получила в местной средней школе №2. Состояние доставленного в больницу ребенка крайне тяжелое.
С 19-го сентября 10-лятняя девочка находится в отделении реанимации медцентра “Сурб Аствацамайр”. Отметим, что родители девочки получили травмы в результате ДТП в Араратской области.