Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ԳԴՀ Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթի գլխավորած պատվիրակությանը 09/19/2024   15:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 19-ին ընդունել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Մենք կարեւորում ենք Գերմանիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների կայուն զարգացումը եւ միջխորհրդարանական համագործակցության խորացումը»,- ողջունելով պատվիրակությանը Հայաստանի խորհրդարանում՝ ասել է Ռուբեն Ռուբինյանը՝ հավելելով, որ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները դինամիկ զարգացում են ապրում:
Ռուբեն Ռուբինյանը հանձնաժողովի նախագահի խնդրանքով ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող անվտանգային իրավիճակը, խոսել առկա մարտահրավերների մասին: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:

Армения придает важное значение развитию отношений с Германией: Рубинян принял Михаэля Рота 09/19/2024   15:42  |  Политика
Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 19 сентября принял делегацию, возглавляемую председателем Комитета иностранных дел Бундестага ФРГ Михаэлем Ротом. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
"Мы придаем важность стабильному развитию дружественных отношений с Германией и углублению межпарламентского сотрудничества", - отметил Р.Рубинян, приветствуя делегацию в парламенте Армении, добавив, что отношения между двумя странами развиваются динамично.
По просьбе председателя комитета Рубинян представил текущую ситуацию с безопасностью в регионе, коснулся существующих вызовов. Затронут процесс урегулирования отношений Армения-Турция.