ՀԱՊԿ-ը Հայաստանին դեռ դիտարկում է որպես իրավահավասար գործընկեր. Տասմագամբետով 09/18/2024   13:23  |  Քաղաքական
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունը (ՀԱՊԿ) շարունակում է Հայաստանը դիտարկել որպես իրավահավասար գործընկեր և պատրաստ է երկխոսության բոլոր հարցերի շուրջ։ Այս մասին, ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը հայտարարել է «Դաշնակիցներ. ՀԱՊԿ» հասարակական-քաղաքական հրատարակությանը տված հարցազրույցում։
«Ինչպես գիտեք, Հայաստանի ներկայացուցիչները չեն մասնակցել այդ միջոցառումներին (ՀԱՊԿ զորավարժություններ),սակայն մենք դեռ համարում ենք Հայաստանին որպես իրավահավասար գործընկեր կազմակերպության ձևաչափում: Մենք պատրաստ ենք երկխոսության Երևանի գործընկերների հետ՝ հրատապ հարցերի ողջ շրջանակում»,- նշեց Տասմագամբետովը։
11:33 18/09/2024  |  ՔաղաքականՀԱՊԿ-ը չի ապահովում ՀՀ-ի նկատմամբ իր ունեցած անվտանգային պարտավորությունները, ստեղծում սպառնալիքներ ՀՀ անվտանգության, ՀՀ-ի հետագա գոյության համար. Փաշինյան (տեսանյութ)
12:46 05/08/2024  |  ՔաղաքականՀայաստանը կրկին չի մասնակցի ՀԱՊԿ զորավարժություններին
12:50 18/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ-ին Հայաստանի անդամակցությունը խոչընդոտ չէ Վաշինգտոնի հետ ավելի խորը պաշտպանական համագործակցության համար. ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ . «Հետք»
12:04 13/07/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրևմուտքը փորձում է Հայաստանին հեռացնել դաշնակիցներից. Վիկտոր Վասիլև
15:46 01/07/2024  |  ՔաղաքականՀԱՊԿ-ն իր առջև խնդիր չի դնում հակակշիռ դառնալ որևէ կազմակերպության կամ երկրի. Տասմագամբետով
14:19 21/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ ԱԳ նախարարների խորհրդի հաջորդ նիստը տեղի կունենա նոյեմբերին Աստանայում
11:59 21/06/2024  |  ՔաղաքականՀԱՊԿ-ը Հայաստանից ակնկալում է որոշում կայացնել կազմակերպությանն անդամակցելու վերաբերյալ
20:50 19/06/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ անդամ երկրների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի առաջիկա նիստին

ОДКБ по-прежнему рассматривает Армению как равноправного партнера - генсек 09/18/2024   12:32  |  Политика
Организация Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) по-прежнему рассматривает Армению как равноправного партнера и готова к диалогу по всем вопросам. Об этом, как передает ТАСС,  заявил генеральный секретарь ОДКБ Имангали Тасмагамбетов в интервью общественно-политическому изданию "Союзники. ОДКБ".
"Как вы знаете, в указанных мероприятиях (учениях ОДКБ - прим. ТАСС) не принимали участие представители Армении. Тем не менее мы по-прежнему рассматриваем Армению в качестве равноправного партнера в формате организации, готовы к диалогу с коллегами из Еревана по всему спектру актуальных вопросов", - отметил он.
12:25 18/09/2024  |  Политика“Ответов всё нет ”: премьер Армении заявил о приближении к “точке невозврата” в отношениях с ОДКБ
12:31 04/09/2024  |  Политика"Игра словами может не довести до добра": в МИД РФ рассчитывают, что партнерство с Арменией в рамках ОДКБ будет полноценно возобновлено
10:55 06/08/2024  |  Лента новостейАрмения не планирует участвовать в учениях ОДКБ в Кыргызстане
15:16 01/07/2024  |  ПолитикаОДКБ не ставит перед собой цель стать противовесом какой-либо организации или стране - генсек
09:27 25/06/2024  |  ПолитикаВ ОДКБ допустили расширение состава организации
16:47 24/06/2024  |  Лента новостейСоюзники по ОДКБ не останутся в стороне в случае обращения России за помощью после терактов в Дагестане - генсек
14:35 21/06/2024  |  Лента новостейСтало известно, где и когда пройдет следующее заседание Совета глав МИД ОДКБ
12:28 21/06/2024  |  ПолитикаЛавров заявил, что процедура выхода Армении на заседании СМИД ОДКБ не обсуждалась