Հոկտեմբերի ընտրություններից հետո անկարգություններ են լինելու՝ Վրաստանի վարչապետը նախազգուշացնում է 09/04/2024 16:25 | Միջազգային լրահոս
Վրաստանի ընդդիմությունը կփորձի երկրում անկարգություններ ստեղծել հոկտեմբերին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններից հետո, կարծում է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
«Ակնհայտ է, որ արմատական ընդդիմությունը ընտրություններում հաղթելու հույս չունի, նա պատրաստվում է ընտրություններից հետո սրել իրավիճակը: Նրանք իրենց բառապաշարից հանել են «եթե իշխող «Վրացական երազանքը» հաղթի» բառերը և անընդհատ ասում են՝. «եթե Վրացական երազանքը կեղծի ընտրությունները», - ասել է Կոբախիձեն։
Վարչապետի խոսքով՝ ընդդիմությունը չի ճանաչի ընտրությունների արդյունքները և «կփորձի հարձակվել պետական ինստիտուտների վրա ու պառակտել երկիրը»։ Ընտրություններից առաջ կամ հետո Վրաստանում իրավիճակն ապակայունացնելու ցանկացած փորձ կպատժվի օրենքի ողջ խստությամբ, ընդգծել է Կոբախիձեն։

Премьер Грузии заявил, что оппозиция попытается устроить беспорядки после выборов 09/04/2024   16:47  |  Международные новости
Грузинская оппозиция после парламентских выборов 26 октября попытается устроить беспорядки в стране, считает премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе.
"Абсолютно ясно, что они в очередной раз не признают результаты выборов, попытаются осуществить нападки на государственные институты и устроить беспорядки в стране, за которыми, по их расчету, последуют смена власти вопреки воле народа и выполнение задания радикальной оппозицией по открытию второго фронта", – сказал Кобахидзе, слова которого приводит Sputnik Грузия.
По его словам, любая такая попытка подорвать ситуацию в стране до или после выборов будет наказана по всей строгости закона.
Государство и правоохранительные органы находятся на высоте, и у государства есть все ресурсы, чтобы не допустить беспорядков и провокаций, отметил Кобахидзе.